Niikii

Opakování dotazu..omluva =(

Ahoj omlouvám se už jsem to sem dnes psala,ale moc jsem nepochopila odpověď:-(

  • krychle má povrch 54 dm2.Kolik měří její hrana?postup,výs­ledek.

V odpovědi bylo S=6*a2,ale já nevím co zanmenají ta znaménka..děkuji

Nejlepší odpověď
kapka

Ta odpověď od Gollumek.88 je samozřejmě správně a píše tam, že máš vydělit celkový povrch /54/ počtem stran, což je šest. Tím ti vyjde obsah jedné ze stran krychle, tedy obsah jednoho čtverce. Ty teď potřebuješ zjistit, kolik měří jedna strana toho čtverce /to je zároveň ta hrana krychle/. A to spočítáš, když ten obsah čtverce odmocníš. A máš výsledek. Už to je jasný? Napiš pak, kolik ti vyšlo.
Doplňuji:
Lilibou neraď výsledek nebo ti dám poznámku do žákovské knížky. 😁

Další odpovědi
lilibou

S(povrch)= 6*(krát) a2 („a“ na druhou)

Doplňuji:
√(54/6)=a
√(9)=a
3=a

kapka

lilibou se omlouvám za tykání, nevím kolik jí je let. 🙂