Half 2

Opakovaná defragmentace disku

Defragmentoval jsem disk. Před defragmentací bylo fragmentováno 4GB souborů. Po defragmentaci bylo fragmentováno 2GB souborů. Mám spoštět defragmentaci opakovaně tak dlouho dokud nebude fragmentováno 0GB souborů ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Ono taky záleží, jaké soubory jsou fragmentovány. Když je nějaký soubor používán, nesmí se s ním hýbat. Některé defragmentátory taky ve výchozím nastavení neoperují s opravdu velkými soubory jako jsou videa, obrazy disku apod.

Například program Defraggler má výpis souborů a jednotlivé soubory pak může člověk dodefragmento­vat ručně.

Další odpovědi
cochee

Jeden „průchod“ obvykle stačí. Výsledek defragmentace záleží taky na použitém programu (novější používají „fikanější“ metody než staré, které obvykle jen pospojovaly fragmenty souborů a fragmenty volného místa) a kupodivu taky na tom, kolik volna na disku zbývá, protože defragmentátor potřebuje soubory fyzicky přesouvat a pokud je místa málo, nemusí se povést defragmentace velkých souborů (videa či obrazy disků).