hanny 2

Opadaly mi květy z orchideje.Mám prázdné stonky ustřihnout?

Nejlepší odpověď
annas

Také mně odkvetla orchidej. Znalci poradili, abych ustřihla stonek za šestým kolínkem zdola.

Poprvé jsem ustřihla celé stonky. Teprve po půl roce začaly vyrůstat nové.

Další odpovědi
beer

Určitě ne, některé druhy vykvetou po čase na stejném stonku znovu.
U jiných stonek odumře sám.
Zkušenost
Doplňuji:
Pro
Kerberus: To je správně, ale pokud ten druh tolik kolínek vytváří ))

  • iv-: Pokud je živý, při správné péči by ses měla dočkat – Dum spiro spero.. )))

anonym

Beere , ja uz cekam 2 roky !! ☹ -iv
( Prominte , Hanny ) . -iv-

hanulka11

určitě stonek nestříhej, pokud by časem uschnul, teprve ho odstřihni, ale jak píše Beer je možné, že se rozhodne vykvést kytička na tom samém stvolu.

Valky

Mamce vůbec nechtěli znovu kvést květinky, ale pak jí zahradnice poradila, aby na víkend vyndala květiny a celé květináčky ponořila do vody, myslím, že i s hnojivem na orchidee, ale to si nejsem jistá, od té doby je nemáme bez květeny! :o))