toxino007

Opačná gravitace při propadnutí zemí „skrz na skrz“, čím se tato opačná gravitace určuje?

Teoreticky kdybych se propadl celou zemí (od povrchu, přes jádro země na opačný povrch země Dejme tomu že bych se propadl kanálem takže bych stál opačně než lidi nade mnou (nad kanálem) čím se tato opačná gravitace určuje?

Odpovědi
Awe

Zůstal by si uprostřed…U jádra, jestli by tě to dříve nerozdrtilo

Quimby

Gravitační síla míří vždy do těžiště tělesa, správně je to tedy součet všech vektorů jednotlivých částic.
Kdyby ses dostal do středu Země, tak by si poci'toval stav jako astronauti na oběžné dráze.