pes

OP bez trvalého bydlště!

Odevzdam li byt tak mi zustane trvale bydliste a OP navzdy??? A co posta,a urady? Neminim nic prijimat, chci louku s mobilhajmem!
Doplňuji:
DEkuji! A muzu na jakykoliv Obv.urad! A musim? Nechci se nikam hlasit!!!

Nejlepší odpověď
alexandra

Odevzdáte-li byt,tak Vás musí ten, co mu bude ten byt patřit odhlásit z trvalého bydliště a vy se přihlásíte na místní úřad.a tam Vám bude chodit pošta.Jinak vám zatím zůstává bydliště pořád na adrese toho bytu.

Další odpovědi
standa

Poté co se z bytu vystěhujete, tak je vaší POVINNOSTÍ se dostavit na jakýkoli obecní úřad, ale z praktických důvodů bude lepší, aby to bylo v obci(městě), které máte uvedeno v OP jako dosavaní trvalé bydliště.

Pokud nepředložíte novou nájemní smlouvu (což vám opakovaně doporučuji – a není to žádný zásadní problém si naléz nový vhodný podnájem), tak s vámi úřad zahájí správní řízení, na jehož konci bude, že budete mít v OP zaevidované nové trvalé bydliště (sídlo obecního úřadu).

Až budete mít nový OP (nejlépe s jinou adresou než adresou obecního úřadu), tak pak navštivte všechny zainteresované instituce (pošta, banka, zaměstnavatel…)

To alexandra:
Nejsem si jist, zda je POVINNOSTÍ majitele „odhlašovat“ své bývalé nájemníky z trvalého bydliště. Majitel nemovitosti, ale MŮŽE příslušnému obecnímu úřadu oznámit, že dotačná osoba pozbyla právní vztah k bytu a tím pádem i k místu, které je evidováno jako trvalé bydliště.

Rozi

Ahoj, pro tebe je ideální zřízení jedné kontaktní adresy v poštovní schránce BASIC u pobox24.cz, osobní poštovní schránka, kde ti převezmou veškerou poštu, nebo 24h/7dní v týdnu samoobslužná poštovní schránka PObox 24 – kdykoli máš čas, vyzvedneš si poštu sám i mimo otevírací dobu… a pokud bude z tebe bezdomovec, je možné mít trvalé bydliště na obecním úřadě, ať máš něco v občance.

Zdroj: www.pobox24.cz