Comanch

Ono se dá vybrat, zda budu plátce DPH či ne?

Jak to prosím funguje? Když mám svojí malou firmu, tak si lze vybrat jestli budu platit DPH nebo ne? Myslel jsem, že DPH musí povinně platit každá firma za svůj produkt.

Nejlepší odpověď
Hlada

Do obratu 1 000 000 Kč za posledních 12 měsíců si může podnikatel vybrat co je pro něj výhodnější. Doporučuju přečíst si zákon o DPH a nějakou literaturu o principu fungování DPH a pak se rozhodnout, pokud se nestanete plátcem ze zákona. Důležité je, zda vašimi zákazníky budou plátci či neplátci DPH.

Další odpovědi
Deli

Jak už odpověděli druzí – u malé firmy se dá vybrat.
Můj manžel má malou firmičku jako vedlejšák. Je to tak 1 zakázka měsíčně, ale jelikož nakupuje materiál od plátců DPH a prodává opět firmám – plátcům, nebylo by pro něj výhodné být neplátcem.
Záleží na tom, v čem podnikáte, co pro Vás bude i v tomto malém měřítku výhodnější.

Nedokážu odpovědět přesně ale mohli by Vás zajímat stránky www.podnikatel.cz

tom004

Vše o DPH.

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/obrat-vyssi-nez-1-milion-stavate-se-platcem-dph/

elektrikář

Pokud jste pláctce každá zakázka je dražší o 20 procent.Já pokud nakoupím materiál z DPH
účtuji to celé zákazníkovi.