Avatar uživatele
Comanch

Ono se dá vybrat, zda budu plátce DPH či ne?

Jak to prosím funguje? Když mám svojí malou firmu, tak si lze vybrat jestli budu platit DPH nebo ne? Myslel jsem, že DPH musí povinně platit každá firma za svůj produkt.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, tom004, anonym, Deli před 4721 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Do obratu 1 000 000 Kč za posledních 12 měsíců si může podnikatel vybrat co je pro něj výhodnější. Doporučuju přečíst si zákon o DPH a nějakou literaturu o principu fungování DPH a pak se rozhodnout, pokud se nestanete plátcem ze zákona. Důležité je, zda vašimi zákazníky budou plátci či neplátci DPH.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Jak už odpověděli druzí – u malé firmy se dá vybrat.
Můj manžel má malou firmičku jako vedlejšák. Je to tak 1 zakázka měsíčně, ale jelikož nakupuje materiál od plátců DPH a prodává opět firmám – plátcům, nebylo by pro něj výhodné být neplátcem.
Záleží na tom, v čem podnikáte, co pro Vás bude i v tomto malém měřítku výhodnější.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
515

Nedokážu odpovědět přesně ale mohli by Vás zajímat stránky www.podnikatel.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Vše o DPH.

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/obrat-vyssi-nez-1-milion-stavate-se-platcem-dph/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Pokud jste pláctce každá zakázka je dražší o 20 procent.Já pokud nakoupím materiál z DPH
účtuji to celé zákazníkovi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek