Deli

Oni už u nás nemění jen miminka, ale i nebožtíky! Šokuje Vás to?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/239010-pri-pohrbu-na-opavsku-pozustalym-vymenili-neboztiky.html

Nejlepší odpověď
barnajka

Jo, to se stalo i mé mamce, když jí bylo asi 15 let!!!! Teda ne přímo jí..no chápete, jak to myslím :)
Vyprávěla mi párkrát, jak jí umřela babička – bylo to v lednu, zem zmrzlá a hrobníků málo. Tehdy prý bylo běžný, že hrob rodina musela vykopat sama. Všechno už bylo zařízený, měl začínat obřad…a když chtěli v kostele nastrojit rakev, zjistilo se, že v rakvi leží úplně jiná paní! Mamčina babička byla prý docela „šlapaná“, no zkrátka kus ženské…zatímco ta paní v rakvi byla úplný věchýtek, že by ji í vítr odfouknul. Hned teda volali pro pohřební službu, aby to vysvětlili a omyl napravili. Ti brzo přijeli, dali se do pátrání – a díkybohu mamčinu pravou babičku našli! Bylo prý ohromný štěstí, že ji mezitím ta druhá rodina nenechala v nevědomosti udělat třeba kremaci!!!!
Jak pohřebáci tehdy celou situaci vysvětili, to už si z mamčina vyprávění nepamatuju, ale mamka říká, že prý z těch chlapů tehdy táhl chlast. Žádná z rodin z téhle aférky žádný následky nevyvozovala, ale pozůstalí na obou stranách z toho prý měli trauma docela dlouho. Ani se nedivím :/

Další odpovědi
Berušinka

No, tohle docela jo. Ale ty holčičky dodnes nechápu – teda přesněji řečeno nechápu jejich matky! Ani svoje dítě si nepoznají – kdyby jim je hned po porodu neukázali, tak neřeknu, ale hned po porodu je viděly! Jedna z holčiček měla tmavé vlásečky a druhá skoro vůbec žádné – i ten, kdo není jejich matka by to poznal.

Ponytail

Je to průšvih, ale nemůžu říct, že by mě to přímo šokovalo. Člověk je holt tvor omylný a chyba se bohužel může přihodit i tady. Hlavní je, že pohřební služba chybu urychleně napravila a s pozůstalými se dohodla i na nějaké formě odškodného.

baghira

Byl jsem u porodu obou svých synů, a oba jsem si osobně podepisoval takovým modrým, špatně smytelným sajrajtem, co mi dala asistentka :)

Ta záměna nebožtíků zas není až tak neobvyklá, ony u pohřebky pracují často všelijací exoti. Ale na obou pohřbech, na kterých jsem v poslední době byl, si pohřebák vždycky po vyložení rakve vyžádal jednoho příbuzného, kterému ji pak sám otevřel a požádal o identifikaci. Možná už měli zkušenost z dřívějška…

johana 56

Člověk je opravdu tvor chybující,ale­..Známým se stalo,že jim pohřebka vyměnila babičku za neznámého pána.To už je rozdíl.