Omýváte brambory před loupáním (škrabáním)?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, myju je až po oloupání (oškrabání)…
Předem umývám jen ty brambory, které pak vařím ve slupce…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Máme dost těžkou půdu a brambory jsou hodně umazané, tak je umývám. Od sestry mám rané a polorané, pěstují to v písčité půdě, ty jsou naprosto čisté a mýt netřeba.

zjentek

a já myslel, že úplně všichni si daj dávku brambor do hrnce s vodou a z něj je „loupou“ a oškrábaný je tam hážou zase zpět a později v tom hrnci jen vyměněj vodu na vaření ..tak to dělám já a nikdo mi to u nás na dědině jinak ani neukázal

anonym

záleží na tom, jak jsou špinavé. na vojně se škrábaly v el. škrabce pokud to šlo a tam šlo vody od začátku až do konce. odpad maximální 🙂
jinak omyju po oloupání a dávám vařit do vřící vody

ReHu

Někdy. Podle množství hlíny na nich.
Brambory loupu na rozložené noviny. Pak je sbalím a vše vyhodím. Bez nepořádku.

anonym

Já je dělám rovnou abych ušetřil čas.
http://tinypic­.com/player.php?v=21o1v­k8%3E&s=8#.Vgwpa­iuK7IV

anonym

Lamalam – americké brambory?

Lamalam

Odpovídala jsem na dotaz, zda brambory před loupáním umývám. Ty naše ano, protože jsou od bahna, ta od ségry ne, protože jsou čisté.

arygnoc

@pumík:

u nás (na slovači) sa neošúpanými zemiaky kŕmia prasatá.
vo svete i leniví američania.

nebudete veriť, ale i nehty na nohách si strihám, až keď dám ponožky dole.

😉