Danekole

Omylem přidané předčíslí 19 před číslo účtu ČNB.

Omylem jsem na složenku připsal před číslo účtu předčíslí 19. Jaké budou následky? Posílal jsem částku do ČNB, číslo účtu je správné i kód banky a variabilní symbol taky, jen jsem před číslo účtu omylem dal předčíslí 19. Velice děkuji za odpovědi!!!

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud takový účet existuje bude částka připsána na tento účet. Pokud neexistuje, částka se vrátí zpět na účet ze kterého byla posílána.

Další odpovědi
Michal Kole

Nějaké rady co dělat když účet existuje.

Zkusit stornovat pokud to elektronické / telefonnické / internetové bankovnicví umožňuje, než se platbu banka zpracuje pokud to nejde tak navštívit pobočku banky a vyplnit formulář.

Určitě bude něco va FAQ ve tvé bance jak postupovat

http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/347951-penize-odeslane-na-nespravny-ucet-vime-jak-si-poradit/

zzzzz

I pokud by to došlo na cizí účet, tak máte nárok na vrácení. Musel by jste kontaktovat banku a požádat ji, aby vyzvala majitele účtu k vydání bezdůvodného obohacení. Je to docela složitý proces, ale je často úspěšný.