jana91

Omylem jsem o zed otrela kolo od jizdniho kola. Jak umyt?

Ahoj, omylem jsem o bilou zed otrela kolo od jizdniho kola. Jak to mam umyt aby to neslo poznat a barva neslezla? Predem vsem dekuji za odpovedi a nazory.

Zed je otrena na normalni zdi v panelovem byte, gumou od kola, malovano bilou barvou.

P.S.: pisu dotaz znovu, protoze jsem jej doplnila o informace.

Nejlepší odpověď
gecco

Jani – tím doplněním jsi to nevylepšila…
😉
Barva – to, že je bílá, je zcela nepodstatné – důležitější by bylo uvést, zda se jedná o barvu omyvatelnou, otěruvzdornou… Případně hlinku, akrylovou, syntetickou…
„Normální zeď“ je pak podobně informačně hodnotná…
😉

Velmi pravděpodobně došlo k zašpinění zdi částečkami gumy (případně bláta) odřenými z pneumatiky kola, pravděpodobné je i to, že se zčásti odřela i barva.

Můžeš to zkusit jemně vykartáčovat měkkým čistým kartáčem nebo měkkou hadrou.
Ale myslím*), že ´poškození´ nepůjde vyčistit – půjde snadno zatřít – pokud ti to vadí (a nejde o velkou plochu), prostě ji přemaluj.
A pokud existenci šmouhy na zdi ´přežiješ´, prostě ji tam nech…
😉
___
*) vycházím z toho, že – pokud vím, jsou na malování interiérů nejčastěji používány nepříliš pevné a neomyvatelné nátěrové hmoty

Další odpovědi
tomtom.b

Gumovat čerstvým chlebem

brillant

Opakování otázek je porušení kodexu uživatele.

bolak

Buď to přetři a nebo gumou počmárej i zbytek zdi, jiná možnost není.