Alča M.♥

Omluvenka do školy..?

Ahoj, chodím ještě na zákl. Školu (gymnázium) a jedu za dva dny na koncert, přes celou republiku. Mám lístky, jízdenky, hotel, všechno, ale ještě o tom neví třídní učitelka. Řešíme teď s rodiči, jak to uděláme s omluvenkou. Jejich názor je, že „koncert“ není omluva a chtějí pak učitelce napsat zprávu, že jsem onemocněla. Skoro polovina mé třídy ví, že tam jedu, takže nevím, zda by někdo dokázal jí o tom nerict. já si myslím, že není důvod lhát, sice ano, škola je povinná, ale copak nikdo nikdy nejel na dva dny pryč? Navíc to je jen středa a ve čtvrtek je vysvědčení, takže nic důležitého určitě probírat nebudeme. Co si myslíte, pravda nebo lež?
Doplňuji:
Ředitel zakázal rodinné důvody:)

Nejlepší odpověď
Hawajka

Jestli zakázal rodinné důvody tak je to špatné.. :( Ale tím tvůj problém nekončí a může se vyřešit.
Spousta dětí jede v červnu na dovolenou i na víc dní než jsou jen 2 ! Tak tohle může být tvá dovolená. (Teoreticky)
Takže to nějak neřeš a normálně řekni pravdu kdyby se ptali.
Protože proč bys ty nemohla jet na koncedrt na dva dny, když jiní (možná i ty) jezdí normálně na dva týdny na dovolenou…

Další odpovědi
Drap

Pravda

annas

Rodiče udělali chybu, že se nedomluvili předem s třídní učitelkou a nepožádali o uvolnění ze školy.

Přece jedna lež zpravidla vyvolá lež další. Domnívám se, že některý z rodičů by měl zavolat třídní nebo se za ní zastavit ve škole a vysvětlit situaci.

Nepovažuji za správný důvod předložit dodatečně omluvenku – „rodinné důvody“. Za tím se může skrývat cokoliv. Zřejmě má ředitel zkušenosti, že obecný důvod omluvy neschvaluje.

Uvědomte si, že omluva s výmluvou není žádnou omluva. Proto není správné něco vymýšlet, ale jednat na rovinu. Rodiče by měli přiznat, že si neuvědomili atd.

Putin

Vůbec bych to neřešil, jako omluvenku napiš „rodinné důvody“ a učitelce už může být jedno, kam pojedeš ;)

Adula.57

Napsala bych rodinné nebo osobní důvody, přestože to ředitel zakázal. Co by jste měli jako dělat, konala by se svatba nebo pohřeb? Taky do omluvenky napsat nemocná? Je to prostě blbost. Pokud se mu to nebude líbit tak napiš kulturní akce.

melanie

Ja jezdivam kazdej rok na dva tydny na dovolenou a vzdycky mne vsici pusti. Nejde u vas ve skole vyridit takovej ten specialni omluvnej list? Jestli ne, proste napis, to s tema rodinnyma duvodama jak to tu pisou ostatni. Kdyby nekdo neco rikal, zeptej se co tam teda mas napsat. ( ja nekam jezdim furt a nasemu ucitelovi je to vzdycky uplne jedno, takze kdyz nekam jedes na blby dva dny tak by te snad mohli pustit…).