misicka2310

omdlévání .....

Ahojky jsem v 39 tydnu těhotenství a chtěla jsem se zeptat jestli je normální že jsem před otěhotněním 2krát a pak i asy v 10 tydnu těhotenství omdlévala s tím že jsem se asy pov5 minutách probrala a šla dál v celém těhotenství se mi špatně dýchá točí hlava .Před týdnem jsem byla na křivce na poslech miminka a měla jsem ležet 30min. a to byl konec asy po20 min.sem se začla hrozně potit a začala jsem mít takový pocit jako když usínám prostě jako kdybych omdlévala i v leže je to tím těhotenstvím nebo spíš je to normální mám strach že se mi něco stane při porodu nebo tak děkuji

Nejlepší odpověď
Luss

Nikdy jsem tehotna nebyla, ale je jasne, ze tech zmen v tele se deje dost. Hormony, tlak, cukrovka… Nevim, ale lepsi nez ptat se na tak dulezitou vec tady, je ptat se lekare. Nezapominejte, ze v tom nejste sama 😉

Další odpovědi
Nuk nuk

V těhotenství sice nemusí být omdlévání pravidlem, ale není to nic divného.
Nejčastějším viníkem je tlak. Ten se v těhotenství hodně mění a pokud je nižší nebo dokonce nízký, je to sice celkově lepší než vysoký, ale právě on může způsobovat Vaše mdloby.
Na to dlouhodobé ležení na zádech pozor! Tam to opravdu nic divného není, v podstat jste měla málo vzduchu. Měli by vám i na monitoru dovolit si lehnout spíše na bok nebo do polosedu. Kdykoliv by Vám u nějakého vyšetření mělo být mdlo, požádejte o změnu polohy.

U porodu bude záležet hodně na tom, jak dlouho bude trvat. V ideálním případě to bude pár hodin a ne mdloby nezbyde čas. Určitě požádejte o cokoliv, co myslíte, že potřebujete a porodní asistentka má možnost Vám to splnit.
POkud by se Vám ale motala hlava, bez rozpaků to řekněte a to co možná nejdříve!!!! Vy i miminko budete při porodu potřebovat hodně vzduchu a mdloby nejsou nejlepší společník.

panenka

ano je to normální na vině může být např:snížený tlak hodně odpočívejte píte a nebojte se vše dobře dopadne