Dionizo

Olomoucké tvarůžky

Ahoj, jsou olomoucké tvarůžky dietní? Kolik jich mohu denne sníst, Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Část mé odppvědi u otázky Netučné tvarůžky

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/netucne-tvaruzky

Tvarůžky se vždy vyráběly z netučného kyselého tvarohu, proto byly a zatím jsou nejdietnějším sýrem – mají do 1 % tuku stejně jako obyčejný tvaroh. Tučný tvaroh má nad 5 % tuku.

Další odpovědi
hanulka11

jsou dietní, zde máš tabulku
http://www.kul­turistika.net/vy­zivove-nutricni-hodnoty-potravin

Alesh

Psát koukám umíš, tak bych řekl, že budeš umět i číst. Tak si vezmi jedny tvarůžky do ruky a přečti si to. Nejspíš budeš mile překvapen! 😉 Je to prakticky čistá bílkovina bez tuků.

anonym

A co tak zkusit Wiki sám? Kolik jich dokážeš na posezení spořádat, nechám na Tobě.

Olomoucké tvarůžkyZ Wikipedie, otevřené encyklopedie
Olomoucké tvarůžky
dříve nazývané olomoucké syrečky, německy Olmützer Quargel, jsou druh měkkého zrajícího sýra.
Vyrábějí se v Lošticích v Olomouckém kraji a vyznačují se silnou vůní až zápachem a žlutou barvou. Tvarůžky jsou jediným českým sýrem s výraznou, pronikavou chutí, která je závislá na stupni prozrálosti a může se pohybovat v rozmezí od jemné až po zřetelně výraznou, a tvoří neodmyslitelnou část české kuchyně.
Tvarůžky se vyrábějí z nesýřeného, kyselého tvarohu a kromě soli se nepoužívají žádné konzervační látky.
Olomoucké tvarůžky jsou díky velmi nízkému obsahu tuku (kolem 1%) vhodné pro dietetickou stravu.

anonym

Klasické tvarůžky určitě dietní nebudou. A ty s označením Light, to už nemá s tvaružky nic společného.
Doplňuji:
Omlouvám se spletl jsem se, samozřejmě jsou dietní.

honza19hk

Nevím jestli jsou dietní,to neřeším,ale vím že jsou dobré akor když jsou naložené v pivě( plzeň).

pizlicka

jez tvaruzky treba cely balicek,nemaji skoro zadny tuk,ale moc soli.pokud k nim nebudes jist pecivo,ale zeleninu,nepri­beres.

Brblal

Já mám rád tvarůžkovou pomazánku, na chlebu či rohlíku večeřím často…

Tuto pomazánku:

https://sorti­ment.tvaruzky­.cz/Lahudky/Po­mazanky/Tvaruz­kova-pomazanka-jemna-150g-_d444904_10786.aspx