Lucka1985

Olivy

Jsou olivy vhodné při dietě?

Nejlepší odpověď
Mandarinka

Záleží na tom, jaké olivy. Zelené olivy mají na rozdíl od černých energetickou hodnotu přijatelnou. Množství tuku je u nich také celkem nízké, protože se jedná o olivy nezralé, zatímco černé jsou již zralé, tedy tučnější. Jedná se o zdravý tuk – nononenasycené mastné kyseliny, což však nemění nic na faktu, že i zdravý tuk konzumovaný v nadbytečném množství se ukládá do tukových zásob.

V případě oliv však hrozí spíše riziko ze zvýšeného množství soli, která je v nich obsažená. Protože sůl (sodík) zadržují vodu v těle, může pak dojít k tomu, že člověk, který se snaží o rozumné hubnutí a vše dělá dobře, nevidí na váze žádný úspěch – a přitom jde pouze o zavodnění. Denně bychom měli přijmout přibližně 2 000 mg sodíku.

Doporučovala bych tedy olivy jíst v množství několika kusů pro oživení chuti salátů nebo jiných pokrmů.

Zelené olivy – 570kJ, 14g tuku, 2100mg sodíku
Černé olivy – 1450kJ, 36g tuku, 3288mg sodíku

Další odpovědi
alenka901

zelené jsou lepší ale v malém množství obsahují totiž tuky

Lencis

Olivy černé naložené (řecké) 100g -
1450KJ obsah tuku 35,8g

Olivy zelené naložené 100g -
570KJ obsah tuku 14g

Rozhodně bych tedy sáhla raději po zelených, ale odpověď je ano, olivy v přiměřeném množství lze zařadit do dietního jídelníčku.