pat a mat

Olga a Dagmar Havlová

Proč ne Havelová? Vím o potížích s podobným jménem při převodu nemovitosti na katastrálním úřadu.

Nejlepší odpověď
baghira

Protože čeština.

Další odpovědi
bolak

To je prostě čeština, ta má určitá pravidla.
To máš to samý jako příjmení Pavel-Pavlová nebo Uzel-Uzlová.
Havelová by se mohla jmenovat jen v tom případě že on by byl Havela.

http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=6153

rosinka

Že zkušenosti vím, že je možné obojí. Při sňatku budete chtít být Havelová, budete se psát Havelová.

Příklad je v mé rodině – 2 muži, příjmením Karel, mají manželky Karlovou a Karelovou. I když to samozřejmě není správně, bylo to normálně povoleno.