vasout

okousaný stromek

zajíci mi okousali kůru a spodní větvičky na 2leté jablůnce.Jde to něčím zamáznout nebo mi umře?

Nejlepší odpověď
ReHu

Já bych se optala v zahradnictní, někde, kde pěstují a prodávají ov.stromky.

Další odpovědi
Jakub

Pokud tam nezůstal ani proužek kůry, tak je po ní. Mně se to také stalo před lety a nebylo záchrany. Slyšel jsem, že se dá udělat baypas, ale já jsem se o to nepokoušel. I ostatní stromky, u kterých něco kůry zůstalo se zotavovaly několik roků a stejně z nich nic nebylo. Musel jsem je zlikvidovat.

Rolf

Souhlasím s tím, že u dvouletého stromku to asi za to nestojí, ale pokud Vám na něm tak záleží, ořízněte kolmo na kmen opatrně čistým nožem nahoře i dole okousanou kůru tak, aby byla kůra vodorovně čistě zakončena kroužkem. Za tuto čistou kůru naroubujte z malých větviček (nemusí být z daného stromku) tři až čtyři překlenovací rouby (samozřejmě nahoře i dole). Technika roubování je všude k dispozici. Nezapomeňte zamazat všechna roubovaná místa a dobře převázat!