Reis

Okamžité zrušení pp

Můžu dát zaměstnanci okamžitou výpověď bez výpovědní doby,za hrubé porušení §52,písm. h, když je na nemocenské a 2× jsme ho nezastihli doma?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejdříve je potřeba udělat tyto kroky:
Pokud pracovník, který kontroluje dodržování léčebného režimu, nezastihne práceneschopného v místě pobytu uvedeném na „Potvrzení pracovní neschopnosti“, nechá na místě oznámení o provedené kontrole. To mimo jiné obsahuje poučení o povinnosti navštívit nejpozději následující den ošetřujícího lékaře. U ošetřujícího lékaře si přitom kontrolor ověřuje léčebný režim práceneschopného. Podnět ke kontrole může dát také zaměstnavatel, který má podezření, že jeho zaměstnanec pobírající nemocenské současně vykonává jinou činnost. Podnět ke kontrole, přesněji udání, však může provést kdokoliv: váš soused, kolega v zaměstnání nebo rodinný příslušník. Odezva je zpravidla velmi rychlá a již druhý den lze očekávat kontrolu.
Následky jsou až snížené nemocenské o desítky procent nebo ukončení neschopenky.

Zdroj: http://finexper­t.e15.cz/prijit-o-nemocenskou-snadno-a-rychle