Coon

Ohrožené druhy rostlin – co to pro nás znamená?

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, co v praxi znamená kriticky ohrožený, silně ohrožený a ohrožený druh rostlin. Všude jsem zatím našla jen seznamy těchto ohrožených druhů, ale nemůžu se dopracovat k tomu, co to znamená pro lidi a jaký je mezi těmi 3 stupni ohrožení rozdíl. Jediné co by mě asi tak napadlo je, že se ty kytky nesmí poškozovat. A co dalšího tedy pro nás ta ochrana znamená? Díky moc :)

Nejlepší odpověď
www

Dej do googla Kategorie ohrožených rostlin a uvidíš co potřebuješ!

Další odpovědi
tom004

Ohrožený druh – zaznamenán jeho první úbytek
silně ohrožený – dá se ještě něco dělat
kriticky ohrožený – na pokraji vyhynutí,mizivá šance na záchranu. Obecně řečeno.

hanulka11

to znamená když se budeme k přírodě chovat jak se chováme , tak tu za chvíli nic neporoste , zvířata uhynou a bude tu pustina .

venkovan

Ve své podstatě nic co by nebylo pro slušného člověka nějak omezující. Nepoškozovat tyto rostliny ani jejich okolí kde rostou. Například neodvodnit pozemek , nenechat ho zarůst vysokou trávou, stromy apod. Nelze sbírat bez povolení ani semena. Pro jejich ochranu lze pro určité druhy zajistit správnou péči. Například louku kde rostou vstavače a podobně ve vhodnou dobu se kat, uklidit posečenou trávu až po uschnutí a i nechávat část ploch neposečenou do podzimu či do příštího roku.
Vždy konkrétně co dělat řeknou pracovníci agentury ochrany přírody případně se lze doptat na Českém svazu ochrany přírody.
Naokraj nelze ani v dobrém úmyslu pečovat třeba o kriticky ohroženou rostlinu bez dohody s orgány ochrany přírody.

dodona

To znamená,že když se k přírodě budeme chovat hnusně,tak tu za chvíli nic neporoste.Uhynou zvířata i my

Zdroj: google