bolak

Ohřívání potravin: Co stojí nejmíň, ohřívání plynem, na elektrickým vařiči nebo v mikrovlnce?

Doplňuji:
A o kolik se to tak asi liší?

Jo, a opalcujte se navzájem, já totiž odpověď neznám, tak abych pak nebyl za vola.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejmenší náklady budou v mikrovlnce, potom plyn a potom vařič. Záleží ovšem i na druhu spotřebiče, na nádobí a podobně.

Další odpovědi
honza19hk

nejlevněší je to v přírodě,zapálený oheń z posbíraného dřeva je nejlevněší:-)

nicméně se přimlouvám k mikrovlnce,ikdyž má třeba 1kW máš to ohřáté téměř hned.

Sůwa

Jak jsem tu už napsala, já teď začínám v MW nejen ohřívat, ale peču si skvělé moučníky a učím se plno dalších věcí. Výhoda je hlavně ta rychlost, nemusí se nic předehřívat a není žádný doběh. Třeba piškot mám hotový za 7 minut, v troubě to trvá tak 40 minut. Jsem limitována jen velikostí MW trouby, ale naštěstí jsem volila tu největší.

anonym

Řekl bych,že v MT.

briliant

mikrovlnka

Hykam

Pokud ohříváte jednu dvě porce, tak určitě MT, pokud jich ohříváte více, zvolil bych elektriku nebo plyn

tom004

Asi nejrychlejší a nejlevnější bude indukční ohřev.

http://ufmi.ft­.utb.cz/texty/za­kl_fyz/ZF_lab_05­.pdf

Protiva

což takhle solární ohřev. Potom ohniště a pak ty ostatní.

kapka

Já taky neznám odpověď, ale palcuju, protože aspoň teď vím, co si myslí většina a co si mám tedy myslet já. 🙂 Když ode dneška budeš tvrdit, že nejlepší je to v mikrovlnce, tak za vola mezi lidma nebudeš.
Jen ten tom004 mi trochu nasadil brouka do hlavy…

tom004

Jémináčku, tak mne mrzí. Ale je pravda, že ho poslední dobou používám na vaření častěji než keramickou desku.

kapka

Ok, já se s tím nějak srovnám… 🙂