Agneta

Ohřívá se mozek myšlením jako počítač, a musí se taky chladit?

Já když třeba v posteli moc přemýšlím, tak je mi – a to snad vždycky – horko a musím se odkrýt…a s usnutím je to pak už špatné…

Nejlepší odpověď
anonym

Ohřívá – a pokud potřebuje ´akutně´*) ochladit, přiměje tě zívnout/zívat.
😉
*) běžně je teplota mozku regulována protékající krví

Další odpovědi
huxa

Zajisté. Chladí se krví.
Tvé přemýšlení je naprosto nepodstatné, neboť využíváš jednotky procent oproti tomu, čeho využívá tvé podvědomí, abys neumřela.

www

Mozek se ohřívá spolu s organismem a fyziologickými procesy, nikoliv pouze myšlením jako třeba tebou uvedený počítač.
Viz zdroj

Zdroj: ona.idnes.cz/proc-zivame-nejspis-si-tak-ochlazujeme-mozek-fnp-/zdravi.aspx?c=A111018­_095708_zdravi_pet

mosoj

Horko ti není od toho že se mozek ohřívá ( on bude mít teplotu těla), ale horko je ti od toho, že zareagoval termoregulační mechanismus, který stejně ovládá mozek.

Agneta

huxa, tos mne zaskočil…jaks to vlastně myslel, s tím podvědomím?