PepeKarim

Ohrané české serialy

V Česku vznikají pořád stejné seriály , bez nápadu , na stejné téma , např. Ordinace , Ulice a nevim co všechno .Proč si myslíte , že žádný český seriál nevsadí na něco netradičního nebo dokonce nadpřirozeného. Mě třeba hodně baví seriál Ztraceni(Lost) a nedovedu si představit jak by vypadal v našem podaní.

Nejlepší odpověď
mojitek

No,myslím,že zrovna serial Lost je trapná a křečovitá splácanina o ničem dle mýho.A co se týče těch našich serialu jako je Ordinace,Ulice apod.- tady není problém v nějakém nápadu,tady bude problém spíš v něčem jiném..nemyslíte? Třeba Nemocnice na kraji města původní-a Nemocnice na kraji města II. z nynější doby …námět jakoby stejný,ale rozdíl naprosto propastný díky zpracování.Tak asi tak.

Další odpovědi
Hamon

Dřív to šlo, viz Návštěvníci, Létající Čestmír, Jak řídit Ing. Křečka… Je to o lidech, ale nejen o těch, kteří točí, ale i o těch, kteří chtějí koukat. Dnes je to komerce a dokud lidé chtějí tohle, bude se točit tohle. Máš možnost zaplatit autora a štáb a natočit něco nového sám. Stačí si vzít úvěr, požádat o dotazce… a doufat, že se trefíš lidem do noty. Držím palce, rád bych viděl něco nového.

anonym

České seriály mají českou tvář a duši. Naopak si cením našich tvůrců, že to tolik nepřehánějí. Snad stačila Ošklivka Katka a pár podobně trapných pokusů. Zkus se podívat na Cesty domů. To je také pokus o dlouhotrvající akční slátaninu po vzoru USA tvorby.
Právě včera večer jsem se dívala na programovou nabídku a zjistila, že kromě ZOOM programů toho až tolik za podívání nestojí.
Ono se to všechno na veškerých programech mele pořád dokola jako zrní v mlýnici. Americká tvorba vykazuje znaky komerčního zpracování veškerých filmů a seriálů až do úplného otrávení diváka. Většina serálů nemá kloudnou myšlenku a zpracování většinou také nestojí za nic. Je však pozoruhodné, jak se většinou za min imální náklady snaží „zabrat“ co nejvíce vysílacího času. Rozhodně by něco takového nemohlo být nikdy na programu v rámci „Kina náročného diváka“ (a potom že socialismus byl špatný, po kulturní stránce z nás rozhodně nevychovával tupce dřepící u stupidních amerických seriálů).
Naopak si vážím klasických českých seriálů. Dietlova tvorba zatím ale nebyla překonána ničím z novodobých děl. Ulice jako taková (až na některé za vlasy přitažené díly) shrnuje zkušenosti našich lidí a odráží jejich denní život. Ordinace je zase něčím obdobným z lékařského prostředí.
Naši tvůrci nemají s točením nějakých uleťáren zkušenosti a nemyslím si, že by je potřebnovali získávat. Škváru bez jakékoliv kulturní hodnoty nám sem USA posílají více než je zdrávo.
Rozhodně dávám přednost evropské tvorbě před americkou a ještě před tu americkou řadím naši českou.

S4wyer

Je vidět , že sem píšou nenároční diváci seriálů . Lost že je trapná splácanina? Koukni na na různe weby a zjistíš , že je to hodně uznávaný seriál s obrovskou fanouškovskou základnou .
„Ulice jako taková (až na některé za vlasy přitažené díly) shrnuje zkušenosti našich lidí a odráží jejich denní život. Ordinace je zase něčím obdobným z lékařského prostředí.“ Cožeee ?! Vás baví se dívat na něco , co sami žijete? Nechápu tyhle český telenovely typu Ordinace , Ulice nebo Cesty domů atd atd.
A ted odpovím na dotaz – český divák = nenáročný divák , proto autoři těchto trapných serialu nevsází na nic nového a stále točí na stejny princip a na něco neobvyklého si netroufnou , navíc si myslim , že v Česku by to neuspělo .
Doplňuji:
Ještě odkazy na doplnění :)
Ordinace – http://www.csfd­.cz/film/215294-ordinace-v-ruzove-zahrade/
Ulice – http://www.csfd­.cz/film/215263-ulice/
Ztraceni – http://www.csfd­.cz/film/187968-ztraceni/
PS: Ti lidé , co sem píšou vůbec nic nevědí o kvalitních seriálech , ta paní s Ordinací a Ulicí mě fakt pobavila XD

mojitek

S4wyer : přesně tak,je to trapná splácanina pro krajně nenáročného diváka. Jinak ono ani není zas až tak důležité jestli je něco " ze zkušeností našich lidí"-tady jde o to jak je to celé udělané. Nestačí tam hodit dobré herce ,musí být kvalitní scénář,dramatur­gie,ono se to musí taky dobře zrežírovat..atd atd. To je to o čom jsem psal

Hamon

S4wyer: uvědomuješ si, co jsi napsal? „Když je to zahraniční seriál, čím víc diváků, tím kvalitnější (je to hodně uznávaný seriál s obrovskou fanouškovskou základnou). Když je český, čím víc diváků, tím méně kvalitní (Nechápu tyhle český telenovely typu Ordinace , Ulice nebo Cesty domů atd atd.
A ted odpovím na dotaz – český divák = nenáročný divák).“ Zvláštní…