Vicki

Ohodnocení práce ve svátek

Můj nadřízený se z úsporných důvodů rozhodl zkrátit části svých zaměstnanců mzdu o 1 000kč,zrušit odměny a osobní ohodnocení a navíc nám nechce dávat ani náhradní volno za oddělané svátky.Dříve nám je sice neplatil,ale řešil to náhradním volnem.Nyní tedy za svátek nebudeme mít ani peníze ani volno.Má na takové jednání právo a co s tím.Díky.

Nejlepší odpověď
mosoj

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast6h2.aspx

Nyní vidíš pro co se mimo jiné zvonilo klíči.
Doplňuji:
Michal Kole přečti si ten paragraf 115 pořádně.

Další odpovědi
Michal Kole

Volno být musí ze zákona !

Přípatky zákon vyřešil „šalamounksy“ větou že zaměstnavatel a zaměstnanec se můžou domluvit na nižším příplatku než je uveden ze zákona.

pročti si www.suip.cz – Státní úřad inspekce práce