Megaloman

Ohmův zákon pro uzavřený obvod

Zdravím, je tu někdo,kdo mi dokáže ve zkratce vysvětlit výše zmíněný zákon, mám vypracovat do školy a vůbec si s tím nevím rady, potřebuju nějakou „lidskou“ definici, kterou nemůžu nikde najít.
Nějak nevím, kde začít a nedává mi to smysl, kdybych pochytil nějakej základ, tak už to pak postavím :P.
Děkuju mockrát :).

Odpovědi
tom004

Co učitel, ten to nedokáže? Ten základ bys měl „pochytit“ při vyučování. Už sis tady mohl přečíst dost názorů na DÚ. Příště bys měl začít nějakou vlastní iniciativou. Stačilo by např.: co víš o jednotlivých veličinách, co víš o jejich vzájemném vztahu, prostě s něčím z čeho by bylo znát, že jsi se snažil pochopit a dospět k nějakému závěru. Takhle je to jenom jinak napsaná žádost typu „co bych si s tím lámal hlavu, on to někdo udělá za mne“. Je fakt, že i tací se zde najdou. Bohužel.

Michal Kole

Ohmův zákon pojedná o vzájmeném vztahu 3 základních elektrických veličin – elektrický proud, elektrické napětí a elektrický odpor

základní vzorec je U = R*I (ostatní veličiny si jen matematicky vyjádříš pomocí operace vyjádření neznámé ze vzorce)

něco málo jsem napsal na svém webu o elektronice: http://elektronika-me-hobby.8u.cz/ohmuv-zakon.php