Ohmův zákon

Ahoj,mohl by mě někdo vysvětlit Ohmův zákon?Spíš mě jde o vysvětlení těžších příkladů.Ty základní vypočítám,ale když mám třeba příklad-
1.K napětí 220 V (ve spotřebitelské síti) je připojen vařič, kterým prochází proud 4,0 A. Poruchou v síti se snížil proud na 2,2 A. O kolik voltů pokleslo napětí v zásuvce?
2.Na žárovce je údaj 4 V/ 0,05 A. Určete,jaký proud prochází žárovkou, připojíme-li ji ke článku o napětí 2 V.
Jde mě o to,že když je tam víc dat,tak už nevím co dál.Se ty data nějak sčítají?
Děkuju všem za každou odpověd

Odpovědi:

Oba příklady jsou - v podstatě, stejné - a úplně jednoduché. Vždy máš dva údaje,ze kterých dosazením do vzorce Ohmova zákona !snadno! vypočítáš třetí. Pak opět do vzorce dosadíš nová data (došlo ke změně) a opět snadno vypočítáš - zkus napsat řešení, zkontrolujeme ti je. A nebo napiš, co chceš vlastně vysvětlit, já na tom nic k vysvětlování nevidím.
;-)

Zlatý

1. a - z napětí a proudu vypočítáš odpor spotřebiče
b - z odporu a proudu vypočítáš napětí

2. a - z napětí a proudu vypočítáš odpor (stejně jako u 1. př.)
b - z odporu a napětí vypočítáš proud

Diskuze k otázce

pavel46

Děkuji,tak už to nějak chápu.Jen u toho prvního příkladu se stále nemůžu dobrat výsledku.Výsledek by měl být pokles o 99V.Počítám to takto.
Dám R=U/A-vysledek 55 a pak dám U=R.I a mám 121V.Bud mají chybu oni,nebo dělám něco špatně ^^

pavel46

No jde o to,že ted nevím jak ten vzorec použít.Znám U a I a chtějí znát zase U,takže nevím jak pokračovat :(.U těch jednoduchých příkladech mám U a I a chtějí R.To vypočítám,ale todle sem nějak nepochopil :(

Zlatý

Hlada

Polož si otázku. Kterou veličinu pro výpočet výsledku neznáš?
Tato veličina se vypočítá z první části zadání.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2739
Zlatý quentos 1322
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.