cincina

Ohledně Harryho Pottera.

Potřebuju informaci, ve které době se odehrává úplně první ročník HP a Kámen Mudrců. Nemyslím jako vysílání filmu… myslím děj v knize.

Nejlepší odpověď
annas

Dějiny Kámene mudrců

před 600 lety
Nicolas Flamel vytváří Kámen mudrců, jednu z nejpodivnějších a nejmocnějších kouzelných substancí vůbec, a během následujících staletí ho používá, aby sobě a své manželce zajistil věčný život. Flamelův kámen je jediný svého druhu, který se dochoval až do 20. století.

začátek 20. století
Albus Brumbál spolupracuje s Flamelem na rozličných alchymistických projektech. Oba muži se stávají blízkými přáteli a partnery.

polovina 20. století
Kámen je uschován ve vysoce velmi přísně střeženém trezoru č. 713 v Gringot­tově bance.

jaro 1990–1991
Bradavický učitel profesor Quirrell se během svého ročního volna setkává s Voldemortem, který se do té doby ukrýval v albánských lesích. Quirrell se dostává do Voldemortova vlivu a stává se jeho služebníkem. Temný pán se rozhodne získat Flamelův Kámen mudrců a získat tak nesmrtelnost.

31. červenec 1991
Hagrid vyzvedne Kámen z trezoru č. 713 a odváží ho do Bradavic, kde pro něj Brumbál mezitím připravil bezpečné místo. Quirrell se na Voldemortův příkaz pokouší trezor vyloupit, ten je však již prázdný.

srpen 1991
Brumbál uloží Kámen do komnaty ukryté hluboko pod Bradavicemi a spolu s dalšími profesory se postará o jeho důkladné zabezpečení.

31. říjen 1991
Quirrell ve škole vypustí trolla a snaží se tak odvést pozornost od svého pokusu projít kolem tříhlavého psa. Jeho plán je zmařen profesorem Snapem, který ho již podezírá a jde k padacím dveřím, aby Quirrella zastavil. Tříhlavý pes Snapea poraní na noze.

konec prosince 1991
Harry Potter objevuje Zrcadlo z Erisedu, které poté Brumbál přemísťuje a ukrývá do něj Kámen mudrců. Zrcadlo tak slouží jako poslední kouzlo chránící Kámen.

večer 4. června 1992
Quirrell, který své tělo sdílí s Voldemortem, projde kolem tříhlavého psa a překoná i ostatní kouzla, se Zrcadlem si však neví rady. Harry Potter, Hermiona Grangerová a Ron Weasley ho sledují. Harry musí čelit Quirrellovi i Voldemortovi a mimoděk Kámen získá. Voldemort se málem Kamene zmocní, je ale přemožen, protože Quirrell se díky prastarému kouzlu nemůže Harryho dotknout.

5. nebo 6. červen 1992
Brumbál si pohovoří s Nicolasem Flamelem a kámen je později jednou provždy zničen.

http://fantasy-scifi.net/ency­klopedie/pojem­.php?k=4&r=3&r2=&p=898

Další odpovědi
Lucijej

Rowlingová uvádí, že se Harry Potter narodil 31.7. 1980. Do prvního ročníku nastupuje v jedenácti letech, takže to je v roce 1991.

Ale bohužel si autorka v lecjakých datech protiřečí viz. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Da­ta_v_Harrym_Pot­terovi.
Např. Nástup do Bradavic 1991 – takže poslední díl knížky se odehrává v roce 1997, takže poslední kapitoka „O 16 let později“ se stane teprve letos :o)