mojitek

Odvzdušnění topení

ahoj,mám dotaz.Jak odvzdušnit topení? Ta otázka už tu sice padla,ale nějak to nechápu a topení vůbec nerozumím. Ani nevím jestli je závada v neodvzdušnění či ne. Jde o to,že na jednom topení z vlevo nahoře je šroubek,který když se povolí tak z toho teče voda.Když se utáhne tak je to ok.Nejde o moje topení,takže nevím co s tím kdo prováděl před tím.Díky za radu
Doplňuji:
nemyslím, že by z toho odcházel vzduch,jen to prostě teče z toho místa kde je šroubek.Já to dotáhl a neteče to a topí to ok.Mám s tím něco ještě dělat?Teda doufám že napíšete že NE 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Ten šroubek je tam právě pro to odvzdušnění. Zkontrolovat stav vody v celém systému topení, pokud to neni uzavřený systém. Potom pomocí šroubku odvzdušnit. Mělo by se nechat odtud vytéct tolik vody, až nepůjdou žádné vzduchové bublinky.

Další odpovědi
anonym

podle mě, jak to dělám já, kdž to povolim a teče to, tak je to dobrý, není to zavzdušněný, když to povolíš a fičí z toho, tak utíká ten vzduch, musíš počkat, až to dofouká a utáhnout, já nevím, jestli jsem to napsala správně, snad ano
Doplňuji:
DRAP, já to povolim a fouká z toho a jak to začne vytýkat, tak to zavřu, je to tak dobře?

autacek

Odvzdušnění topné soustavy znamená, že v okruhu kde vzduch nemá být, skutečně není. Prakticky zavzdušnění způsobuje to, že topení netopí tak jak má (tedy v tvém případě radiátory), buď topí málo, nebo vůbec. Šroubek na radiátoru slouží právě proto, aby vzduch co je v tělese odešel ven, jakmile začne téct kapalina, mělo by být odvdušněno. Takto je třeba postupovat u všech těles v soustavě, dále je dobré zapnout kotel/čerpadlo, tak, aby se případná vzduchová kapsa dostala i z potrubí a dopustit vodu na předepsané množství (případně předepsaný tlak).

hanny 2

Prosím tě to umím i já a to jsem ženská! Hlavně potom zkontroluj množství vody v kotli a podle stavu musíš doplnit na potřebnou hladinu.
Doplňuji:
NE – pokud to topí a neteče,tak to je ideální stav!

Janka Terová

Doporučuju https://www.super-bydleni.cz/vite-jak-odvzdusnit-topeni/

anonym

no jo, to už jsem měla psát sem, soráč 🙂