Avatar uživatele
mojitek

Odvzdušnění topení

ahoj,mám dotaz.Jak odvzdušnit topení? Ta otázka už tu sice padla,ale nějak to nechápu a topení vůbec nerozumím. Ani nevím jestli je závada v neodvzdušnění či ne. Jde o to,že na jednom topení z vlevo nahoře je šroubek,který když se povolí tak z toho teče voda.Když se utáhne tak je to ok.Nejde o moje topení,takže nevím co s tím kdo prováděl před tím.Díky za radu
Doplňuji:
nemyslím, že by z toho odcházel vzduch,jen to prostě teče z toho místa kde je šroubek.Já to dotáhl a neteče to a topí to ok.Mám s tím něco ještě dělat?Teda doufám že napíšete že NE 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, chudst, hanny 2 před 3980 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ten šroubek je tam právě pro to odvzdušnění. Zkontrolovat stav vody v celém systému topení, pokud to neni uzavřený systém. Potom pomocí šroubku odvzdušnit. Mělo by se nechat odtud vytéct tolik vody, až nepůjdou žádné vzduchové bublinky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

podle mě, jak to dělám já, kdž to povolim a teče to, tak je to dobrý, není to zavzdušněný, když to povolíš a fičí z toho, tak utíká ten vzduch, musíš počkat, až to dofouká a utáhnout, já nevím, jestli jsem to napsala správně, snad ano
Doplňuji:
DRAP, já to povolim a fouká z toho a jak to začne vytýkat, tak to zavřu, je to tak dobře?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Odvzdušnění topné soustavy znamená, že v okruhu kde vzduch nemá být, skutečně není. Prakticky zavzdušnění způsobuje to, že topení netopí tak jak má (tedy v tvém případě radiátory), buď topí málo, nebo vůbec. Šroubek na radiátoru slouží právě proto, aby vzduch co je v tělese odešel ven, jakmile začne téct kapalina, mělo by být odvdušněno. Takto je třeba postupovat u všech těles v soustavě, dále je dobré zapnout kotel/čerpadlo, tak, aby se případná vzduchová kapsa dostala i z potrubí a dopustit vodu na předepsané množství (případně předepsaný tlak).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Prosím tě to umím i já a to jsem ženská! Hlavně potom zkontroluj množství vody v kotli a podle stavu musíš doplnit na potřebnou hladinu.
Doplňuji:
NE – pokud to topí a neteče,tak to je ideální stav!

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Janka Terová

Doporučuju https://www.super-bydleni.cz/vite-jak-odvzdusnit-topeni/

Avatar uživatele
anonym

no jo, to už jsem měla psát sem, soráč 🙂

před 3980 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek