Nurglinn

Odvolání se proti známce.

Dobrý den všem :)
Pevně doufám, že se zde tato otázka již neobjevila a pokud ano, tak se hluboce omlouvám za zbytečný thread.
Zajímalo by mě, do kdy se mohu odvolat proti známce, kterou obdržím na vysvědčení. Myslím, že je to možné i po uzavření klasifikace, ale do kdy?
Předem děkuji za vaše odpovědi :)

Nejlepší odpověď
annas

Odvolat se můžete, nebyla jsem si jistá termínem, proto jsem se raději podívala a zjistila toto:

Pokud má rodič (samozřejmě u nezletilého dítěte) pochybnosti o správnosti klasifikace v jednotlivých předmětech, může se odvolat k řediteli škoy, a to do tří pracovních dnů.
Nevím, zda jste zletilý… v tomto případě žádáte sám …

Poznámka. Datum komisionální zkoušky pak stanoví ředitel zpravidla na konec srpna. Ale pozor, někdy je to velice náročné. Určitým způsobem jde i o učitelovu prestiž a málokdy student před komisí uspěje. Zkouší se učivo za celý školní rok. Předsedou bývá zpravidla ředitel, dalšími členy vyučující a jiný aprobovaný učitel. Co ztratíte? Čas.. Ale domnívám se, že získáte – procvičíte si učivo a upevníte si znalosti…

Když si věříte, jděte do toho.

Zdroj: http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-deti-a-rodina-deti/92704/lze-se-proti-znamce-odvolat.html