odvolání

bývalý manžel se odvolal,jelikož mu soud zvýšil výživné. Jeho právní zástupce v odvolání popletl jeho jméno,chybně uvedl adresu a datum narození. Chtěla jsem se zeptat,jestli to má nějaký vliv,jestli se to tím celé neprotáhne,mám tím namysli,dobu odvolání a nařízení jednání atd. Já ty peníze fakt moc potřebuju,už se to vleče od října
Doplňuji:
Spolu s odvoláním mi přišlo od soudu,že se mám k odvolání do 10 dnů vyjádřit. Tak jestli se mám vyjádřit??? Chtěla bych se k tomu vyjádřit,mám tam uvést i to,že jsem si všimla chybně uvedených údajů:??

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Doufejme, že v odvolání alespoň napsal správnou spisovou značku, aby to soud mohl přiřadit.
Jinak bych sám hned napsal soudu, že jsem prostřednictvím právního zástupce podal odvolání, které obsahuje chyby v označení odpůrce a správně uvedl ty údaje.
Mohlo by se totiž stát, že by soud nemusel toto odvolání přijmout a uplynula by lhůta a poté by se již s tím nedalo nic dělat.
Ikdyž si myslím, že tato chyba by nemusela být tak závažná z pohledu lhůty pro odvolání. Soud by sice odvolání nepřijal s těmito chybami, ale protože zde bylo dáno na zřetel, že se odpůrce chce odvolat, sice s chybami, bylo odvolání podáno včas.
Právního zástupce, který neumí napsat řádně údaje o odpůrci bych uvažoval, že není asi tak dobrý.

Další odpovědi
standa

Pokud bylo podáno odvolání, ve kterém je účastník řízení identifikován zmiňovaným způsobem, tak se jedná o natolik závažné procesní pochybení, že se s největší pravděpodobností s tímto odvoláním soud nebude vůbec zabývat (nicméně záleží na soudci, zda v tomto procesním pochybení nalezne nějaké ´polehčující´ okoklnosti).

Doporučuji, abyste vyčkala na 15. den po převzetí usnesení a poté se zeptala přímo na soudě, zda je toto usnesení pravomocné či nikoli.

Pokud soud odvolání uzná jako procesně nezávadné, tak bude nařízeno nové stání, v opačném případě můžete ihned na exmanželovi vymáhat nové výživné…

Doplňuji:
Určitě se k obsahu odvolani vyjádřete. A do vyjádření to napište takto:

  1. uveďte, že odvolani obsahuje chybnou identifikaci účastníka řízení, což je závažná procesní chyba a necháváte na soudu, aby posoudil, zda bylo odvolání podáno oprávněně
  2. uveďte, že pokud soud rozhodne o tom, že odvolání je podáno platně, pak k obsahu odvolání uvádíte tyto připomínky:¨

… vyjmenujte vše co vám příjde i jen z části nesprávné, účelové ap.

HOMER

Ano,napište to tam a samozdřejmě žádejte o zamítnutí odvolání,nebo se nevyjadřujte a dejte na radu standy,to je na vás.
Doplňuji:
ehm,díky za oba dva něčí palce.Jestli byly za to že jsem napsal nevyjadřujte se tak se omlouvám,měl jsem samozdřejmě na mysli nevyjadřovat se k těm chybným údajům,nikoli k odvolání.