odvolání

bývalý manžel se odvolal,jelikož mu soud zvýšil výživné. Jeho právní zástupce v odvolání popletl jeho jméno,chybně uvedl adresu a datum narození. Chtěla jsem se zeptat,jestli to má nějaký vliv,jestli se to tím celé neprotáhne,mám tím namysli,dobu odvolání a nařízení jednání atd. Já ty peníze fakt moc potřebuju,už se to vleče od října
Doplňuji:
Spolu s odvoláním mi přišlo od soudu,že se mám k odvolání do 10 dnů vyjádřit. Tak jestli se mám vyjádřit??? Chtěla bych se k tomu vyjádřit,mám tam uvést i to,že jsem si všimla chybně uvedených údajů:??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Doufejme, že v odvolání alespoň napsal správnou spisovou značku, aby to soud mohl přiřadit.
Jinak bych sám hned napsal soudu, že jsem prostřednictvím právního zástupce podal odvolání, které obsahuje chyby v označení odpůrce a správně uvedl ty údaje.
Mohlo by se totiž stát, že by soud nemusel toto odvolání přijmout a uplynula by lhůta a poté by se již s tím nedalo nic dělat.
Ikdyž si myslím, že tato chyba by nemusela být tak závažná z pohledu lhůty pro odvolání. Soud by sice odvolání nepřijal s těmito chybami, ale protože zde bylo dáno na zřetel, že se odpůrce chce odvolat, sice s chybami, bylo odvolání podáno včas.
Právního zástupce, který neumí napsat řádně údaje o odpůrci bych uvažoval, že není asi tak dobrý.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud bylo podáno odvolání, ve kterém je účastník řízení identifikován zmiňovaným způsobem, tak se jedná o natolik závažné procesní pochybení, že se s největší pravděpodobností s tímto odvoláním soud nebude vůbec zabývat (nicméně záleží na soudci, zda v tomto procesním pochybení nalezne nějaké ´polehčující´ okoklnosti).

Doporučuji, abyste vyčkala na 15. den po převzetí usnesení a poté se zeptala přímo na soudě, zda je toto usnesení pravomocné či nikoli.

Pokud soud odvolání uzná jako procesně nezávadné, tak bude nařízeno nové stání, v opačném případě můžete ihned na exmanželovi vymáhat nové výživné...

Doplňuji:
Určitě se k obsahu odvolani vyjádřete. A do vyjádření to napište takto:
1. uveďte, že odvolani obsahuje chybnou identifikaci účastníka řízení, což je závažná procesní chyba a necháváte na soudu, aby posoudil, zda bylo odvolání podáno oprávněně
2. uveďte, že pokud soud rozhodne o tom, že odvolání je podáno platně, pak k obsahu odvolání uvádíte tyto připomínky:¨
.... vyjmenujte vše co vám příjde i jen z části nesprávné, účelové ap.

Bronzový

Ano,napište to tam a samozdřejmě žádejte o zamítnutí odvolání,nebo se nevyjadřujte a dejte na radu standy,to je na vás.
Doplňuji:
ehm,díky za oba dva něčí palce.Jestli byly za to že jsem napsal nevyjadřujte se tak se omlouvám,měl jsem samozdřejmě na mysli nevyjadřovat se k těm chybným údajům,nikoli k odvolání.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.