slunecnice08

Jak je to s odvodem dani ze 2 brigád??

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledne daní a 2 brigád. Mela jsem jednu akci na odpoledne, kde jsem podepsala smlouvu bez "ruzoveho " papiru. O prázdninách budu mit dalsi brigádu, kde podepisi ruzovy papir. Je to DPP. Chtela bych se zeptat, jak to je ted z danemi, jsem student, moc se v tom nevyznám. Dekuji za Vaši odpoved.
Doplňuji:
Ano, za tu akci jsem mela mene nez 6000 Kč, ale nepodepsala jsem prohlaseni, zadne mi nenabidli. Bylo tam napsano, ze castka neni zdanena.. Takze musim odvest 15 % z castky? Dekuji za Vasi odpovedi.

Nejlepší odpověď
ivzez

DPP je dohoda o provedení práce,
jde o práci konanou mimo pracovní poměr
a není to smlouva.

Bez podepsaného prohlášení k dani z příjmu
strhává zaměstnavatel při práci na DPP
srážkovou daň 15 %.
To platí až do odměny 10.000 Kč měsíčně.

Až od 10.001 Kč měsíčně odvádí zaměstnavatel
daň zálohovou i bez podepsaného prohlášení.

Prohlášení je ale možné podepsat i dodatečně.
Zaměstnavatel teď sice daň nevrátí, ale je možné
ji získat zpět v rámci ročního zúčtování daně z příjmu
nebo daňového přiznání.

Doplňuji:
Po doplnění informace o nezdanění příjmu:
To podle mne nevypadá na DPP, zaměstnavatel by musel příjem zdanit.

Působí to na mne dojmem např. smlouvy o spolupráci apod.
V takové případě byste zřejmě potřebovala živnostenské oprávnění
a vedle daně musela zaplatit i zdravotní a sociální pojištění.

Daň srovnáte v rámci daňového přiznání
po skončení roku.

Další odpovědi
verka

To je podle výše výdělku a typu smlouvy, tohle vypadá, že sis nevydělala víc, jak 6 tisíc. Pokud jsi podepsala prohlášení, tak ti zřejmě zaměstnavatel strhl 15 % a tím je to vyřízené.

ivzez

Prohlášení k dani dává většinou podepsat mzdová účetní. Pokud Vám je zaměstnavatel nedal podepsat v den nástupu ani později, můžete si formulář stáhnout např. z daňového portálu, vyplnit jej, vytisknout, vlastoručně podepsat a zaslat zaměstnavateli doporučeným dopisem s dodejkou.