maruš

Odvlhčovač vzduchu.

Nemohu dohledat,zda existuje přístroj,který funguje jako čistička a odvlhčovač vzduchu a zároveň jako ionizátor.To všechno bych potřebovala pro starou pani,ale nevím,zda nebudu muset koupit více přístrojů.Nemáte někdo zkušenost nebo tip.Děkuji.

Odpovědi
pribekp

Existují odvlhčovače vzduchu. Něktré mají filtry a ionizátor. Není nic lehčího než ve vyhledávači zadat „Odvlhčovač“ a výsledek se dostavý. Je hodně e-shopů kde je mají. Nenapadá mě teď žádný, jenom ALZA.CZ. Je dobré si pořídit odvlhčovač s regulací. Stačí nastavit potřebné hodnoty a odvlhčovač si vše ohlídá sám. Sám sepne, sám vypne :) Je také dobré si pořídit výkonný odvhlhčovač (slabý pořád běží, velké opotřebení a výsledek je nevalný, lepší je dát o nějakou tu tisícovku navíc). Příkon odvlhovače bývá okolo 300W. Odvlhčení se udává v litrech. Standart střední třídy je 20 litrů.

Mika47

My máme na chalupě Ceresit STOP vlhkosti.

Foggy138

Ahoj, pěkně mají zpracované informace o odvlhčovačích v tomto eshopu http://www.vzdu­sin.cz/odvlhco­vace-vzduchu , můžeš tam také zkusit průvodce výběrem http://www.vzdu­sin.cz/pruvod­ce-vyberem-odvlhcovace-vzduchu

Lukáš1980

Máme doma odvlhčovač vzduchu Rohnson R-9112 (myslím, že se zárukou 4 roky záruka), stál kolem 5 tis. Odvlhčovač má z jedné strany filtr na čištění vzduchu. Každý teden musím filtr vyčistit, protože je na něm vrstva prachu. Ionizátor bohužel nemá. Odvlhčovač máme už druhý rok a šlape jako hodinky. Hledal jsem také odvlhčovač i s ionizátorem a žádný jsem bohužel nenašel.
http://odvlhcovace-vzduchu.heure­ka.cz/rohnson-r-9112