jirka F

Odstraňujete si strupy dříve než se zahojí ranka nebo počkáte na automatické odpadnutí strupu ?

Já teda raději počkám na úplné zahojení ranky strup si předem neodstraňuji(chrání před infekcí) jeden kamarád si strup odstranil a měl tam velkou jizvu a to já nechci takže počkám na úplné zahojení až mě ten strup odpadne sám.

Nejlepší odpověď
briketka10

c) odstraním jiným způsobem

Doplňuji:
když je malá, tak sloupnu strup a začne mi týct krev,
ale mě to nevadí, když je větší zalepím nijak neřeším
citlivka nejsem mokvá-li to, tak něčím stříknu a je to 😁

Další odpovědi
anonym

d)jinak( uveďte v komentáři)

Doplňuji:
Dokud to mokvá, dávám tam něco na vysušení a když je to jako chroust, nakydám to aua nějakou mastičkou, aby to zjojovatělo a odlouplo se 🙂 Fuj tajbl 😁 Že tys upad z kola? 🙂

pusinka50

a) počkám až odpadne(doporučuji)

Vždyť jsi si sám odpověděl. Když odstraníš strup dříve z rány, zůstane ti jizva a rána začne zase krvácet.
Já strup pouze po nějaké době odstřihávám v místě, ve kterém se již odlepí od rány, a tím zamezím další stržení jeho zbytku a mokvání zbytku rány.

Agneta

a) počkám až odpadne(doporučuji)

wertos1

b) odstraním ještě před zahojení(nedoporučuji)

Luxx

a) počkám až odpadne(doporučuji)

jizva pak není tak znatelná

jirka F

zakopl jsem a dopadl na kolena a teď se mě tam udělal strup a svědí to strašně

jirka F

dopadl na kolena a odřel si jedno

anonym

Tak to nech být, dej tam něco, aby se to uschlo a až bude suchý, maž mastičkou, jak píšu