ivca11

Odstranění vosku

Dobrý den,
prosím poraďte mi, jak dostanu vosk z vlny?
Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem vždy odstraňovala vosk přes sací papír.
Tento postup jsem našla i na jedné slovenské stránce. Okopírovala jsem:

Pri romantickej večeri sa niekedy sviečka zvrhne od vosku je nielen na obrus, ale aj na šaty. Väčšinou sa to dá ale zachrániť. Najskôr nožom zlúpeme vrstvu vosku, po nej ale zostane na látke škvrna. V druhej fáze vezmeme savý papier a látku vložíme medzi dve vrstvy, potom prežehlíme horúcou žehličkou, pokiaľ je škvrna väčšia, postup opakujeme s čistým papierom. Pokiaľ ešte obrys škvrny zostane, dočistíme tkaninu technickým benzínom alebo benzínovým čističom.

Zdroj: http://www.mo­da.sk/Kategori­e/Rucne_prace/20090408_­Naucte_Se_Odstra­nit_Skvrny_Ze_Svych_O­devu_3_Dil_Vy­cistete_I_Zalud­ne_Skvrny.html

Další odpovědi
panenka

VOSK ZE SVÍČKY – hodně savý papír s žehličkou nastavenou na vlnu, event. tetrachlor nebo terpentýn.

Zdroj: http://www.lim­pia.cz/cs/zaji­mavosti/jak-odstranit-skvrny/