stenly1

Odstranění stavby

chtěl bych se zeptat Koupil jsem pozemek a na části pozemku se nachází část silážní jámy a odpadní jímka která je součásti té jámy Celá jáma již neslouží svému účelu a vzhledem tomu že zasahuje na můj pozemek jsem požádal stavební úřad se žádosti o odstranění jímky Stavební úřad spolčně s úřadem životního prostředí provedly kontrolu ještě tam byly pozvaní všichni majitelé sousedících pozemků kde je celá silážní jáma Jedna ze sousedek se přihlásila k vlastnictví jámy a dodala že jí zaváží což je vidět Při kontrole odpadní jímky byly na její vodní hladině spatřen nebezpečný odpad a kontaminovaná voda Odpověď od stavebního byla ta že nepovolí odstanění jímky svépomocně že na to musí být projekt a nařídil mi abych ten nebezpečný odpad odklidil a zdokumentoval jakým způsobem bylo naloženo s nebezpečným odpadem Chtěl bych všdšt jestli stavební úřad vydal správné rozhodnutí protože nejsem majitelem jímky jsem pouze majitelem pozemku Mě to připadá že úřední tím porušil svoje pravomoce

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Složitá to otázka, jelikož pokud je znám vlastník, nevím proč chtějí po vás jako po majiteli pozemku.
Podal bych odvolání proti tomu rozhodnutí a raději přizval právníka jinak se nedoplatíte.