Odstoupili jste někdo někdy ze své funkce?

Z jaké?
Nebo jste byli přinuceni?
Díky za koment.

Odpovědi
led

Žiadna volená, alebo menovaná funkcia nie je doživotná.
Sťažovať sa na minulosť? Veď sme boli jej súčasťou, bez ohľadu na naše politické presvedčenie, na naše pracovné a životné úspechy a neuspechy…
Koľkí odišli z jednej práce do druhej, tak ako i z jednej funkcie do druhej nie pre zisk, ale pre spokojnosť mysle, snahe naučiť sa niečo nové, zachovanie si cti a svedomia (pojem možno pre mnohých neznámy), duševného i fyzického zdravia, zachovania si celistvosti rodiny… A dnes moderné je kričať, to oni ma k tomu prinútili. To oni ma prinútili stúpať a klesať po rebríčku funkcií, ja som obeť minulosti aj keď byť u moci, tam hore na rebríčku funkcií je tak krásné.
Mala so celý život možnosť a iste aj vy máte možnosť sledovať vzostupy a pády mocných. Každý z nás sa snaží dosiahnúť maximum, čo sa dá a mal by poznať hranicu, odkiaľ už niet návratu, kde rozhodnúť sa musí sám, či pokračovať ďalej v ceste…
Doplnok:
dostala som otázku, „prečo nepíšem o funkcii, ale opisujem životní příběh“
Ale čo je to vlastne funkcia? Nie je to neoddeliteľná súčasť životného príbehu? Ktoréhokoľvek človeka, nielen môjho. Mnohí boli odvolaní z rôznych dôvodov, mnohí odišli sami taktiež z rôznych dôvodov, mnohí skutočné dôvody zakryli krásnymi slovami, alebo naopak nadávkami. Mám snáď písať „v roku x som bola zlými straníckymi bosmi (politickú stranu si zadajte podľa aktuálnej situácie) odvolaná z funkcie kozmetičky podlahových krytín? alebo Na protest proti zásahu Sovietskych vojsk v Auguste ´68 som nastúpila do funkcie vedúcej podzemných WC, z ktorej som nasledujúceho dňa odstúpila?“ (tie nádherné funkcie berte s rezervou) Nie, detaily životopisu možno budú zverejnené na mojom pohrebe