janaxxx

Odstoupení od smlouvy na dobu určitou /podnájem nebytových prostor/

Dobrý den, máme v podnájmu nebytové prostory na dobu určitou a to do roku 2018. Bohužel nadále nemáme na placení nájemného, proto bychom chtěli od smlouvy odstoupit dřív než bude pozdě. Jde to vůbec a jak?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Snad každá smlouva lze za určitých podmínek vypovědět, ale obvykle to bývá s cca tříměsíční výpovědní lhůtou. Taky se můžete s majitelem zkusit domluvit a bude ochotný smlouvu ukončit třeba okamžitě.

Další odpovědi
anonym

I smlouva na dobu určitou by měla obsahovat ustanovení o možnosti od smlouvy odstoupit. Pokud to ve smlouvě není, tak vyjděte z možností obchodního zákoníku. Osobně bych Vám doporučila vyříkat si tyto problémy přímo s majitelem objektu. Známý ve Zlíně řešil podobný případ, ve smlouvě měl tříměsíční výpovědní lhůtu a nakonec se s majitelem domluvil o jednoměsíčním nájmu a vůbec nemusel lhůtu dodržet. Chce to v každém případě jednat. Pokud nemůžete majitele sehnat osobně, tak mu odstoupení od smlouvy pošlete doporučeně poštou. Také v tom případě bude slušné uvést Vaše důvody, proč smlouvu vypovídáte.