Odstoupeni jednatele ze s.r.o. bez moznosti kontaktu spolecnika.

Jsem jednatelem spol.r.o. s jedinym spolecnikem britske narodnosti. Firma nikdy oficialne nefungovala, byla zalozena v roce 1993 a v roce 1997 majitel odjel zpet do Britanie a je dost obtizne ho od te doby kontaktovat. Za ty roky se mi podarilo ho trikrat kontaktovat a pokazde mi prislibil, ze firmu proda, zrusi atd. Veskere dokumenty ma on. Ja mezitim tez ziji v zahranici (ne v Britanii) a nedavno mi na adresu trvaleho bydliste v CR prislo usneseni o poradkove pokute 5000KC za neplneni povinnosti zakladani ucetni zaverky. Pokutu jsem zaplatil, ale potrebuji tuto zalezitost konecne uzavrit. Nevim vsak, jak mam vyridit me odstoupeni z funkce jednatele. Muzu toto udelat bez vedomi spolecnika? Jak mam postupovat a komu to mam oznamit? Budu se muset vratit do CR nebo bude stacit vyrizeni pres pravnika? Predem dekuji.

Odpovědi
Jambalaya

Jednatel z funkce odstoupit může viz odkaz. Bude však potřeba, aby nějaký váš zástupce zde v ČR učinil veškeré potřebné kroky, tzn. obeslal další společníky, učinil podání na soud, možná bude nutný nějaký notářský zápis apod. Doporučuji obrátit se na právní kancelář v ČR.
Pokud není založena účetní uzávěrka, překvapuje mne, že vás nehoní i finanční úřad 🙂, případně další instituce.

Zdroj: http://tisk.ju­ristic.cz/169809/t­isk/old