Odstoupeni jednatele ze s.r.o. bez moznosti kontaktu spolecnika.

Jsem jednatelem spol.r.o. s jedinym spolecnikem britske narodnosti. Firma nikdy oficialne nefungovala, byla zalozena v roce 1993 a v roce 1997 majitel odjel zpet do Britanie a je dost obtizne ho od te doby kontaktovat. Za ty roky se mi podarilo ho trikrat kontaktovat a pokazde mi prislibil, ze firmu proda, zrusi atd. Veskere dokumenty ma on. Ja mezitim tez ziji v zahranici (ne v Britanii) a nedavno mi na adresu trvaleho bydliste v CR prislo usneseni o poradkove pokute 5000KC za neplneni povinnosti zakladani ucetni zaverky. Pokutu jsem zaplatil, ale potrebuji tuto zalezitost konecne uzavrit. Nevim vsak, jak mam vyridit me odstoupeni z funkce jednatele. Muzu toto udelat bez vedomi spolecnika? Jak mam postupovat a komu to mam oznamit? Budu se muset vratit do CR nebo bude stacit vyrizeni pres pravnika? Predem dekuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Jednatel z funkce odstoupit může viz odkaz. Bude však potřeba, aby nějaký váš zástupce zde v ČR učinil veškeré potřebné kroky, tzn. obeslal další společníky, učinil podání na soud, možná bude nutný nějaký notářský zápis apod. Doporučuji obrátit se na právní kancelář v ČR.
Pokud není založena účetní uzávěrka, překvapuje mne, že vás nehoní i finanční úřad :-)), případně další instituce.

Zdroj: http://tisk.juristic.cz/169809 /tisk/old

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.