Odškodné

Dobrý den!před půl rokem jsem měla dopravní nehodu jako spolujezdec.Řidič který nehodu způsobyl a se kterým jsem jela,zemřel.Po­licisté mi řekli že na řidiče můžu podat trestné oznámení za ublížení na zdraví.
Jenže když podezřelý ze zavinění dopravní nehody zemřel,mohu odškodné požadovat od jeho manželky (rodiny)? Jsem stále v léčení a docházím na kontroly a vyšetření do nemocnice.Děkuji!

Nejlepší odpověď
standa

V kontextu tohoto právně ´jednoduchého´ případui si moc neumím představit, že bude zahajováno trestní řízení proti mrtvému pachateli, i když teoreticky to možné je, protože v průběhu řízení se může ukázat, že počáteční jasná vina pachatele zas tak jasná není a vina se ´přesune´ na jiné osoby… ALE to není tento případ.

Odškodnění můžete požadovat pouze na pachateli, případně na zákoných zástupcích mladistvých pachatelů. V tomto případě s vašimi nespornými starostmi nemá vdova po viníkovi právně nic společného.

Otázku etiky v tuto chvíli neposuzuji.

Další odpovědi
kenyrts

Jak získat odškodné?
Člověk, který se dostane do role poškozeného poprvé, s velkou pravděpodobností nezná možnosti, jak náležité odškodné získat. Klasicky to potom vypadá tak, že nejdříve poškozený nějakou dobu čeká, zda se mu pojišťovna sama neozve – to se ale bohužel nedočká, pojišťovna nemá důvod sama od sebe se někomu ozývat a nabízet mu peníze – takže se po nějaké době sám obrátí na pojišťovnu s otázkami, jak v jeho případě postupovat.
dále viz link:

Zdroj: http://odskod­neonline.cz/pris­tup_k_ziskava­ni_odskodneho­.htm