Odpovíte na dotaz ohledně EXEKUCE?

Na adresu mé matky došel dopis o zahájení exekučního řízení za nezaplacené pohledávky u společnosti Provident jejího bývalého manžela,který je již 5 let po smrti a v době braní si této půjíčky neměl hlášen trvalý pobyt na adrese mé mámy.Ještě rok pred jeho úmrtím se rozváděli a mě by tímto zajímalo jestli hrozí nějaké exekuční řízení mé matce nebo mě a mé rodině(nejsem jeho dcera)a s kým toto řešit.Přímo u společnosti,kde dajně dluh vznikl nám nechtějí podat žádné informace.moc prosím o odpověď marie

Nejlepší odpověď
dědapetr

V každém případě se obraťte na právnika a to co nejrychleji,aby jste stihli udělat patřičné kroky.

Další odpovědi
hanny 2

Pokud v době braní půjčky už byli rozvedeni a neměl u Vaší mámy hlášen trvalý pobyt,tak by mělo jít o nedorozumění­.Záleží na tom,jestli mu přesto neručila svým podpisem.Ale porada s právníkem Vás asi nemine.

Bičiště

U tohoto případu je potřeba vzít v úvahu i dědické řízení. Byla matka účastnicí dědického řízení? I kdyby nebyla,a učastníkem byl někdo jiný, tak dědické řízení muselo projednat majetek – aktiva, i závazky – dluhy zemřelého. Ke dluhům se museli pozůstalí nějak postavit. Dědicové odpovídají za dluhy do výše dědictví. Pokud je dědictví prodluženo, je třeba se rozhodnout,zda není lepší dědictví odmítnout. Taky je dobré vědět, že dnem umrtí, závazek dlužníka nevzrůstá, je konečný.Takže čas který je potřeba k prověření případu dluh nezvyšuje. Je stále v takové výši, jaký byl v momentu úmrtí. Určitě je třeba se informovat u notáře, který pozůstalost projednal a pokud v pozůstalostním řízení, nebyly dluhy vzaty na vědomí – nikdo je neoznámil, musí se dědictví dodatečně projednat.Způsob projednání dědictví v tomto případě nelze pominout a bude hrát důležitou roli.Dědictví projednává notář, který v dědickém řízení vystupuje jako soudní komisař,jedná a své rozhodnutí vydává jménem příslušného soudu.

Margarita

Píšete, že se rozváděli, čili z toho je patrné, že ještě rozvedení nebyli a tady bych viděl nebezpečí. Na vašem místě bych vyhledal právního zástupce ex offo /zdarma/, který se nachází v kažém městě a ten vám s tím zcela jistě poradí.

Tabula rasa

předpokládám, že dopis byl adresován manželovi? Tudíš napište dopis trojmo o tom jaké skutečnosti nastali a pošlete doporučeně jeden k soudu, který exekuci řeši, a jeden společnosti Provident ten třetí si ponechte.

Zdroj: business.center.cz