postcd

Odpovídá za nedoplatky pouze ten, s kým je uzavřena smlouva?

Za nedoplatky týkající se energií, TV a podobných služeb souvisejících s užívání nemovitosti (RD) odpovídá POUZE člověk se kterým byla uzavřena smlouva na dodávku těch služeb a nebo ve kterých případech vznikne finanční škoda také majitel nemovitosti, který je jinou, cizí osobou?

Nejlepší odpověď
Zaibatsu

Smlouva zakládá práva a povinnosti smluvním stranám, (například i ručiteli). Majitel nemovitosti může ovšem žalovat z titulu náhrady škody, pokud nájemce v rozporu se svou nájemní smlouvou neuzavřel nebo neplnil své smluvní povinnosti s dodavatelem energií, který pak například přišel odmontovat elektroměr. Potom totiž dodavatel energií nedá elektroměr zpět, dokud neproběhne revize. Cena revize a připojení zpět je pak škodou způsobenou jednáním nájemce a lze ho pronajimatelem žalovat za škodu.

Další odpovědi
Lamalam

Kdo čerpal plnění, ten by měl odpovídat za nedoplatky. Spotřebovával energie a služby jejich uživatel nebo majitel nemovitosti?
Pokud čerpal uživatel, platí uživatel, přece za něj nebude jeho dluhy platit majitel nemovitosti.

anonym

vím, že logika neznamená, že je to správně, ale pokud mám já uzavřenou smlouvu s dodavatelem, tak doplatek zaplatím já, stejně jako mě bude poukázán přeplatek. dodavatele nezajímá, kdo tam bydlí. po nějaké době to na baráku ustřihne a až to někdo zaplatí ( kdokoliv), tak se za poplatek dá opět připojit. proto se smlouvy na odběr energií přepisují na nájemníky, aby si to platili. nám takhle dluží bývalá pronajímatelka přeplatek. nikdy nám nebyla schopna dodat vyúčtování, protože si ho shrábla pro sebe.

mosoj

Plať to s čím jsi souhlasil a máš pokoj.

postcd

energie atd. spotřebovával pouze uživatel, ne majitel

postcd

Lamalam: „Pokud čerpal uživatel, platí uživatel, přece za něj nebude jeho dluhy platit majitel nemovitosti.“

počítám ale, že majitel to také odnese pokud bude elektroměr odpojen/odebrán?) nebo zrušeno odběrné místo? (nerozumím tomu, pouze jsem to četl, že něco takového je)
a pak znovu připojení vyžadována revize a pro revizi nutné upravit rozvody v domě aby byly v souladu s „vyhláškou?“ Takové úpravy by mohly jít i do desítek tis. Kč?

Lamalam

Tak platí uživatel. Co je majiteli do toho, jaké dluhy si jeho nájemníci nasekají.