annas

Odpovídá uvedený vtip pohledu na jednání malého českého člověka?

Vtip vyhrál první místo v anketě Readers Digest Výběr – názory na Čechy …

„Haló, to je rádio? Právě jsem našel peněženku, ve které je sto tisíc korun. Je tady taky jméno a adresa nějakého Jana Zieglera, Seifertova 3, Praha 3. Mohli byste, prosím, tomu pánovi zahrát nějakou pěknou písničku?“

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím že ne.Jsou mezi námi i tací,kteří třou bídu z nouzí a nalezené odevzdají patřičné osobě.

Další odpovědi
dědapetr

Každopádně dobrý vtip,ale ze skutečností to moc společného nemá.Je mnoho lidí stále slušných,ale najdou se i tací co podlehnou pokušení.

kapka

Určitě se najde i spousta poctivých lidí, což je dobře, ale už jsem setkala i s názorem, že pokud ty peníze nevrátím, dělám vlastně tomu člověku dobrodiní, protože ho tím naučím, že si má příště dávat lepší pozor. Bylo to myšleno tedy na situaci, kdy se prodavačka na kase sekla o poměrně velkou částku peněz, ta zákaznice si toho hned všimla, přesto jí neupozornila a pak si to takto odůvodnila. Byla přesvědčená, že jí vlastně prokázala velkou službu a ponaučení. Mně tohle hlava asi nebere. Vždyť ta paní na kase mohla být unavená, nemuselo jí být dobře apod. A teď to bude muset zaplatit ze svého. A příště si mohla dát větší pozor, i kdyby ji upozornila na chybu, ne?
Mně je z takového uvažování některých lidí fakt smutno.

slad08

To to je pouze u nějakých případů (tipů) lidí. Dnes jsme jeli nakupovat a když jsme platili u kasy tak u nás na zemi leželo 1000 Kč, my jsme si ovšem toho nevšimli a paní co stála za námi, nám jí běžela v dát až k autu. Pochopitelně jsme si ji nevzali. Ovšem, myslím, že ta paní už si ji ponechala.

dudu

Ne neodpovídá, přes všechno co se dnes v naší společnosti odehrává jsem si jist, že pravdu spíše mají optimistické příspěvky kolegů. Určitě třeba i pan Kalousek by při pohledu na někoho z nás, kterak se z hladu paseme na trávě, vytáhnul stovku s doporučením, abychom si koupili srp.

anonym

Vtip vyhrál díky vtipné pointě a populistickému tématu. Lidé se rádi zasmějí a také hraje roli vyzkoušené schema – cizí neštěstí potěší.
Seriózní sociologické výzkumy jsou někde jinde.