Odpovídá to realitě?

V jedné stařičké písni se říká,tedy zpívá, že dotyčná otáčí hlavu svou za svým zbožňovaným,stejně jako: „Slunečnice každý den,otáčí se za sluncem..“.
Hezké. Ale je to tak? Ta slunečnice,ovšem.
Vždy,když jsem jel kolem lánu slunečnic,nebylo to tak.Neznají písničku?

Nejlepší odpověď
vagra

Když budete pozorně sledovat slunečnicové pole, zjistíte, že některé květy tohle pravidlo nedodržují. Zatímco mladá rostlina je heliotropní (tedy její květ míří vzhůru a otáčí se za sluncem), později květ tuto vlastnost ztrácí, neboť díky zrajícím semenům ztěžkne a pod tíhou se kloní k zemi.
Mimochodem velice hezká písnička Inky Zemánkové.

Zdroj: http://alik.id­nes.cz/slunec­nice-cww-/alik-alikoviny.asp?c=A070729_­slunec_al

Další odpovědi
annas

Když v zimě krmím sýkorky, spadne jim několik slunečnicových semínek na zem. Kolem krmítka vyrostou slunečnice – jsou na východní straně. Každé ráno se rozzáří stejně jako sluníčko. Mám ale dojem, že úplně rozvité slunečnice se neotáčejí, snad jen poupata sledují slunce a po jeho západu se vrátí opět na východ.

ReHu

U nás se tedy slunečnice otáčí. Myslím za sluníčkem.
Ale u vás to je třeba jinak 🙂.

oskar

Slunečnice se skutečně otáčí za sluncem.