annas

Odpovídá podle vás definice fantazie uvedeným výrokům?

Fantazie je důležitější než informace," tvrdil Albert Einstein.

Paul Eluard zas říkal, že „fantazie je nevyčerpatelným stvořitelem nových světů“.

Gabriel Laub: „Fantazie je něco, co si někteří lidí vůbec nedovedou představit.“

Nejlepší odpověď
led

Súhlasím a dopĺňam
Fantázia je hnacím motorom pokroku.
Fantázia robí človeka človekom. Ak by nebola, človek by bol na úrovni zvieraťa.

Další odpovědi
hanulka11

Mě se líbí nejvíc ten prostřední výrok.

poa.li

S těmito pány souhlasím, s vyjímkou Einsteina – řekl bych, že to co tvrdí není možné říct paušálně…

tom004

Ano. Někde jsem také četl,nebo slyšel,že „fantazie je to,co člověka nutí podívat se za roh“.

vagra

Albert Einstein,Paul Éluard i Gabriel Laub mají zcela určitě pravdu.
Každý z nich definoval slovo fantazie z jiného úhlu pohledu a každá z uvedených definicí byla bezesporu ovlivněna oborem jejich zájmu.