astroamateur

Odpovězte co nejrychleji!?

V jaké vzálenosti od povrchu Země nachází bod,kde gravitační síla Země působící na objekt bude vyrovnána gravitační silou Měsíce???

Odpovědi
cochee

Odpověď na tuto otázku osvětlí pojem librační bod (též librační centrum či Lagrangeův bod), http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Li­bra%C4%8Dn%C3%AD_cen­trum . Mimochodem, těch bodů je pět. Podruhé mimochodem, tyto librační body existují samozřejmě i mezi Zemí a Sluncem.

BANAN93

tak vypadá to, že gravitace země končí na orbitu (oběžné dráze) a že pak nic a pak zase až gravitační pole měsíce) , ale je známo že odliv a příliv způsobuje měsíc…
Ale asi bych porovnal hmotnost Země a Měsíce na vzdálenosti 384 403 km a tam podle poměrů hmotnosti vyznačil ,samozřejmě to bude blíže u měsíce

mosoj

Seš si opravdu jistej že to tak je !!!!!!

RedC22

BANAN93: Takhle to nefunguje, ta závislost tam je jiná.

RedC22

Zajímavá úloha. Úplnou náhodou jsem před chvílí koupil Universe Sandbox (na Steamu měli 75% slevu), takže si to spočítám a hned to tam odzkoušim. A výsledek ti neřeknu, protože si mě naštval tím „Odpovězte co nejrychleji!?“.

tom004

A já s Tebou souhlasím. Navíc jsem přesvědčen, že takto položená otázka sem nepatří.