Avatar uživatele
astroamateur

Odpovězte co nejrychleji!?

V jaké vzálenosti od povrchu Země nachází bod,kde gravitační síla Země působící na objekt bude vyrovnána gravitační silou Měsíce???

Zajímavá 0 před 4167 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Odpověď na tuto otázku osvětlí pojem librační bod (též librační centrum či Lagrangeův bod), http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Li­bra%C4%8Dn%C3%AD_cen­trum . Mimochodem, těch bodů je pět. Podruhé mimochodem, tyto librační body existují samozřejmě i mezi Zemí a Sluncem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BANAN93

tak vypadá to, že gravitace země končí na orbitu (oběžné dráze) a že pak nic a pak zase až gravitační pole měsíce) , ale je známo že odliv a příliv způsobuje měsíc…
Ale asi bych porovnal hmotnost Země a Měsíce na vzdálenosti 384 403 km a tam podle poměrů hmotnosti vyznačil ,samozřejmě to bude blíže u měsíce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Seš si opravdu jistej že to tak je !!!!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
RedC22

BANAN93: Takhle to nefunguje, ta závislost tam je jiná.

před 4167 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
RedC22

Zajímavá úloha. Úplnou náhodou jsem před chvílí koupil Universe Sandbox (na Steamu měli 75% slevu), takže si to spočítám a hned to tam odzkoušim. A výsledek ti neřeknu, protože si mě naštval tím „Odpovězte co nejrychleji!?“.

před 4167 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
tom004

A já s Tebou souhlasím. Navíc jsem přesvědčen, že takto položená otázka sem nepatří.

před 4167 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek