Bronzový

Odpověď za každou cenu?

Je zajímavé, jak je zde rozřířeno hodnotit otázky kladně i když jsou evidentně nepravdivé. Je to asi z toho, že své odpovědi nehodnotí podle zákonů a vyhlášek, ale jen vlastní zkušenost i když je protizákonná. Potom tazatele uvádí na nepravou cestu porušení zákona. Stojí vám to za to?
Doplňuji:
Nejedná se o jednu konkrétní otázku, ale pozoruji to už déle, kdy jsou kladně hodnoceny spíše dohady než fakta. Pokud něco tvrdím a nemám to podloženo, tak bych měl být opatrný s odpovědí, když se jedná třeba o právní problémy, nebo kde by mohlo dojít k poškození zdraví.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nevím , kterou otázku máš na mysli. Pravdou je, že žádná záruka na správnost odpovědi tady neni. To si musí kždý přebrat a rozhodnout sám. Myslím, ale aby někdo úmyslně naváděl někoho na porušování zákona, tak to se snad ani nestává, leda tak žertem, a to je vždy lehce rozpoznatelné.

Další odpovědi:

Zlatý

Vzhledem k momentální úrovni tohoto serveru se na vážnější problémy ptej raději jinde, tady to ber jen pro pobavení a relax. To je taky potřebné :-).

Zlatý

Odpovědi zde beru spíše jako rady od dobrých známých. Prostě jen tak klábosíme, ptáme se na to, co nás zajímá (nebo zrovna napadne) a myslím, že je to v pořádku. Někdy se opravdu hodí, protože člověk sám přece neví úplně všechno, jindy jde jen o zábavu a vtípky a to mne také baví. Mnohdy se ale stane, že se dozvím věci, na které bych se ani nezeptala a vypadají reálně. Co se týká zejména technických rad, dost lidí mi tu opravdu pomohlo. Pak jsou tu jistoty v češtině, jazycích...Zejména v psycho otázkách mě velmi zajímá právě ta názorová různorodost a to, jak by ten který uživatel situaci vyřešil.
Když pokládám otázku, palec dávám většinou všem odpovědím (kromě úplné blbosti typu: tak to taky nevím, apod.) jako poděkování za jejich čas a ukazuji, že jsem jejich slova četla.

Stříbrný

Mapel, souhlasím s Vámi, dost často je odpověď klamná, lživá či nepřesná, podle toho jak to odpovídající myslí...
Ale všude je něco, na jiné poradně se dohadujeme a všichni citujeme zákon, ale každý jinak.
Na železničním přejezdu bliká bíle světlo, je tam i značka STOP, zastavit či ne.
Tam už je špatná rada za pokutu.

Zlatý

Vždy sa treba správať podľa hesla: Dôveruj, ale preveruj.
Akúkoľvek radu, hlavne odbornú treba brať ako informatívnu.
Všimla som si tento problém nielen u právnych rád, ale dokonca boli tu rady zahrávajúce sa s bezpečnosťou a zdravím - elektropráce bez odborného vzdelania a skúšok, zdravotné rady a podobne.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.