odpoved na promlceci lhutu

nejedna se o preklep,ale asi jsem to spatne napsala,jedna se ,ze 17.7.1998 byl vydan platebni prikaz ,kde nabyl dne 8.9.1998 vzhle­dem,ze prikaz nebyl vykonatelny byl na ten samy podan navrh na povereni exekutora a to dne 9.9.2008,kde bylo rozhodnuto soudem dne 11.11.2008 na majetek,nic se nedelo,tak 7/09 my byl zaslan platebni prikaz na plat na castku 48000 coz dluzna castka byla 8200.mohu se protitomu nekde odvolat i kdyz my jsou jiz provadeny srazky ze mzdy?dekuji za odpoved

Odpovědi
standa

Je mi líto, ale ODVOLAT se nyní již nemůžete, nepochybně všechny odvolací lhůty již marně uplynuly.

Fakt, že původní dluh ve výši 8.200 Kč se zvýšil na až neuvěřitelných 48.000 Kč je z největší pravděpodobností vysvětlitelný a z pohledu exekutora i obhajitelný, neboť na aktuální výši dluhu mají vliv:

  1. úroky, které za 11 let narostly do obludných rozměrů (pokud bychom počítali s průměrným ročním úrokem jen 10%, tak se za 11 let jedná o 110% úrok a tedy o částku cca

9.000 Kč

  1. náklady soudního řízení
  2. náklady exekutora
  3. odměna exekutora

Výši posledních tří jmenovaných položek je těžké bez znalosti detailu odhadovat, ale zbývajících 30tis. (aby to celkem dalo těch zmiňovaných 48.000) to nejspíš hravě pokryje.

Z tohohle vlaku už nejde vyskočit, je mi líto… ☹