Miroslavst

Odpověď chovatele mě neuspokojila a tak se ptám zde. Jak rozeznat samce od samice?

Byl jsem dnes na návštěvě a zde jsme probírali zvířata. Chovatelka má doma hada a říká jí hadička. Na můj dotaz jak ví, že to je ona mi odpověděla, že jí to řekli.
Toto mě však neuspokojilo a tak se ptám, jak rozeznat u hada zda je to samec nebo samice?
Je pro to nějaký znak, který rozezná i laik?

Nejlepší odpověď
anonym

http://www.elaphe-guttata.estran­ky.cz/stranka/ur­covani-pohlavi

Další odpovědi
jancacv

teda nejsem nijaký znalec,a už vůbec ne hadů,ale někde jsem viděla v dokumentu o hadech že koukali na konec hada a jak tam mají ten vyměšovací otvor tak podle toho se to pozná když se na něj malinko zatlačí,ale já bych to teda nikdy nezkoušela,nechala bych to na veterinu,je to sichr

kapka

O hady jsem se odborně zajímala jako dítě a co si z té doby pamatuji, tak u druhů, kde se nedá pohlaví pouhým okem poznat, se používá přístroj, který se mu zasune do toho otvoru, kde buď narazí na penis nebo ne. Tak jsem to aspoň jako malá pochopila.
Paní si nejspíš koupila již otestovaného hada.

kapka

Takže se omlouvám, je to naopak: Sonda zajede hlouběji u samce. U samice méně hluboko.
Takhle to dopadá, když je někdo línej vyhledat a ověřit si svoje zaprášené znalosti na netu. 🙂