zajduli

Odpočet na děti

dobrý den chci se zeptat jestli může brát manžel v práci odpočet na děti,když se rozvádíme a děti jsou svěřeny do už svěřeny soudem do mé péče?děkuji Zuzana

Nejlepší odpověď
standa

Zaměstnavatel uplatní odpočet slev (na děti) každému zaměstnanci, který tuto skutečnost uvede a podepíše do tzv. ´růžového´ prohlášení poplatníka daně z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků.

Není povinností zaměstnavatele zkoumat, zda sleva nebyla neoprávněně uplatněna i druhým z rodičů onoho dítěte. Ta odpovědnost je na osobě, která podepisuje to ´růžové´ prohlášení.

Pokud jsou děti ve vaší péči (bydlí s vámi), tak ani není podstatné zda a jak rozhodl soud…, právo na uplatnění této daňové slevy máte Vy.

A co se děje v ročním zúčtování daní z příjmu vašeho (ex)manžela neřešte… 🙂