rady74

Odpočet daně překlenovacího úvěru

Mám 8.900,–kč měsíčně.Můžu si uplatnit danˇ z překlenovacího úvěru?A jak je to na manželku?

Odpovědi
standa

Vzhledem k tomu, že váš příjem je pod hranicí placení záloh na daň z příjmu (prostě žádnou daň neplatíte), tak ani nemá význam posuzovat, zda si můžete uplatnit nějaké odčitatelné položky na daň z příjmu fyzických osob.

btw. nerozumím pojmu „daň“ z překlenovacího úvěru…, pokud byste měl na mysli „úroky“ z úvěru, tak by se dalo zvažovat, zda by nemohly být tyto úroky uplatněny jako odčitatelná položka; pokud by se jednalo o úvěr ze stavebního spoření (i překlenovací) na ´bytové´ účely, pak by zaplacené úroky mohly být odečteny…, ale jak jsem psal výše, ve vašem případě není OD ČEHO odečítat ☹

„A jak je to na manželku?“
Co tím máte na mysli? Pokud myslíte, zda si bude moci odečíst úroky z úvěru i manželka, tak nikoli !