Retko

Odpisy…

Je tu nekdo, kdo by mi vysvetlil presne co jsou odpisy. Prosim zadne hadani.

Neco se mi ze skoly v hlave rysuje, ale nemam tu spravnou formulaci, a zda se mi ze jsem to nikdy poradne nepochopil.

A jeste, jakto ze odpisy zvysuji zisk?? Nebo jak to je? :)

Dekuji za pomoc

Nejlepší odpověď
kazisvět

Nejlépe porozumíte na příkladu:
Koupíte zmrzlinový stroj za 100 000 Kč, který odepisujete 5 let. Výnosy z prodeje zmrzliny za rok jsou 80 000 Kč, náklady na směsi pro zmrzlinu a elektriku jsou 40 000 Kč.
Vyděláte tak za rok 40 000, ale pro skutečný zisk musíte odečíst i 20 000 Kč odpisů za zmrzlinový stroj. Takže roční zisk je 20 000 Kč.
Peníze, které při podnikání získáte (cash flow) jsou definovány jako zisk + odpisy.

Další odpovědi
panenka

odpisy je peněžní vyjádření postupného snižování hodnotyfixního kapitálu,resp­.hmotného a nehmotného investičního majetku.odpisy vyjádřující opotřebení patří mezi náklady vrací se šakfirmě v ceně výrobku nebo služeb,a jsou tak používány jako finanční zdroj.odpisování hmotného majetku stanoví zákon o daních z příjmu.odpisových skupin máme 5.do první odpisové skupiny patří-nástroje řezné,nářadí řemeslnické,vo­zíky,autobusy tato doba odpisování je 4 roky.do 2 skuiny patří vozidla motorová,zařízení chladící,dostihový koně,jeřáby stavební, odpis.doba je 8 let.do 3 opravné položky k nabitému majetku,zde je odpis 15 let.do 4 kategorie patří budovy a haly ze dřeva a lehkých hmot sršek železn.a dalších kolej.drah tady je to 30 let odpisu.a do 5 kategorie patří budoy a haly a zde je doba odpisu 45 let