Bronzový

Odpisy....

Je tu nekdo, kdo by mi vysvetlil presne co jsou odpisy. Prosim zadne hadani.

Neco se mi ze skoly v hlave rysuje, ale nemam tu spravnou formulaci, a zda se mi ze jsem to nikdy poradne nepochopil.

A jeste, jakto ze odpisy zvysuji zisk?? Nebo jak to je? :)

Dekuji za pomoc

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Nejlépe porozumíte na příkladu:
Koupíte zmrzlinový stroj za 100 000 Kč, který odepisujete 5 let. Výnosy z prodeje zmrzliny za rok jsou 80 000 Kč, náklady na směsi pro zmrzlinu a elektriku jsou 40 000 Kč.
Vyděláte tak za rok 40 000, ale pro skutečný zisk musíte odečíst i 20 000 Kč odpisů za zmrzlinový stroj. Takže roční zisk je 20 000 Kč.
Peníze, které při podnikání získáte (cash flow) jsou definovány jako zisk + odpisy.

Další odpovědi:

Zlatý

odpisy je peněžní vyjádření postupného snižování hodnotyfixního kapitálu,resp.hmotného a nehmotného investičního majetku.odpisy vyjádřující opotřebení patří mezi náklady vrací se šakfirmě v ceně výrobku nebo služeb,a jsou tak používány jako finanční zdroj.odpisování hmotného majetku stanoví zákon o daních z příjmu.odpisových skupin máme 5.do první odpisové skupiny patří-nástroje řezné,nářadí řemeslnické,vozíky,autobusy tato doba odpisování je 4 roky.do 2 skuiny patří vozidla motorová,zařízení chladící,dostihový koně,jeřáby stavební, odpis.doba je 8 let.do 3 opravné položky k nabitému majetku,zde je odpis 15 let.do 4 kategorie patří budovy a haly ze dřeva a lehkých hmot sršek železn.a dalších kolej.drah tady je to 30 let odpisu.a do 5 kategorie patří budoy a haly a zde je doba odpisu 45 let

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.