Tw!st

Odpálil někdo Googleplex, nebo má Google údržbu?

Vygooglit si to bohužel nemůžu…

Odpovědi
JájsemRaibek

Taky mi to nejde, takže problém bude nejspíš u nich.

Stránky Googlu přestaly být dostupné krátce po 19:30. Ani před 20. hodinou však služby ještě nefungovaly. Problém se podle prvních informací týká nejen dostupnosti služeb v České republice, ale nejspíše v celé Evropě.

Co výpadek způsobilo, zatím zástupci společnosti Google neuvedli.

Nedostupnost služeb Novinkám potvrdila mluvčí O2 Lucie Pecháčková. „Na serverech Googlu vidíme v naší síti nulový provoz. Nicméně se nejedná o chybu v síti O2,“ podotkla Pecháčková.

O nemožnosti načítání jednotlivých stránek informují také samotní uživatelé na sociálních sítích. Někteří se mylně domnívají, že problém je na straně poskytovatelů připojení. Ve skutečnosti se jich však výpadek vůbec netýká.

hoven 1069

Asi hackeři

eleonnore

Z FB stránky Wedosu:

Od cca 19:15 nefungují v ČR služby Google. Pokud používáte DNS servery Google, tak máte asi „konec internetu“.

Například servery ve Francii se na Google rozsah dostanou zcela v pořádku. Polsko běží.

Více informací bude na iDnesu: http://techne­t.idnes.cz/in­ternetove-sluzby-spolecnosti-google-nefunguji-fvu-/kratke-zpravy.aspx?c=A161122­_193928_tec-kratke-zpravy_vse